Дошки цього паркану висотою 180 см нашиті урозгін на три прогони, що закріплені між стовпами, закопаними на глибину 90 см.
Деяка кількість стовпів, прогонів між ними та дошок обшиття – ось все, що треба для створення нового паркану. І ідея нехитра, і будівництво без складнощів. Але деякі тонкощі у будівництві надійного паркану все ж є.
Простий паркан з дошок є ідеальною спорудою для захисту від вітру, непотрібних спостережень та випадкових візитів.
. . . . . . .
Конструкція паркану з дошок.
Дошки D паркану, заввишки у 180 см виставлені на трьох прогонах В між стовпами А, які закопані на глибину 90 см. Прогони мають бути розташованими симетрично відносно середини висоти паркану. Зверху пришивають верхівки з дошок С, які потрібні для захисту торців стовпів та дошок від дощу. Матеріалом є деревина, що просочена під тиском.
А – брус 100х100 мм
В – брус 45х70 мм
С – дошки 25х125 мм
D – дошки 19х125 мм
Крім того знадобляться саморізи 4,5х50, 5х40, 5х70 та куток 40х90х90х3.
Дякуючи сучасним методам будівництва його можна зробити красивим та довговічним дуже просто. Паркан з дошок простіше за все привести до відповідності до стилю та зовнішнього вигляду будинку.
Стовпи мають бути заглиблені на правильну глибину, щоб витримати вітрові навантаження, зберегти стійкість до випинання ґрунту, що промерзає.
Міцні стовпи
Будівництво паркану починають з двох крайніх стовпів, якщо паркан йде по прямій лінії. Якщо у нього більш складна конфігурація, то визначають наріжні стовпи та виставляють їх в першу чергу.
Коли дві крайніх ями під стовпи вже готові, між ними натягають линву, по лінії якої визначають місця встановлення інших стовпів. Відстань між ними визначається висотою паркану. При висоті паркану у 180 см відстань між стовпами має бути не більше 180 см, а для кутових прогонів – 120 см. Копати ями важко та довго, краще використовувати ручний свердел.
Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками
Встановлення прогонів
Коли стовпи вже вкопані та стоять на місці, між ними встановлюють прогони, на які потім будуть нашивати дошки. Якщо дошки встановлюють вертикально, прогони між стовпами прикріпляють горизонтально. Якщо ж дошки прибивають горизонтально, то опорні бруски для них закріпляють до бокових сторін стовпів. Дошки або штахетник можна пришити й по діагоналі.
Обшиття паркану дошками
У якості обшиття найбільш розповсюдженими матеріалами досі залишаються дошки або штахетник. Дошки можуть бути розташовані по вертикалі, горизонталі або діагоналі. Рекомендують обшивати дошками обидві половини паркану і використовувати дошки верхівки.
. . . . . . . .
- Дошки нашиті горизонтально по обидва боки вертикальних опорних брусків наполовину перекриваючи одна одну
- Дошки нашиті горизонтально по обидва боки вертикальних опорних брусків на відстані 20-30 см.
- Дошки нашиті горизонтально, але переплітаються навколо центральної рейки
- Діагональний, під кутом 45 градусів монтаж дошок на каркас з прогонів та вертикальних опорних брусків
Якщо рельєф вашої ділянки має ухил, то паркан розділяють на ланки, які сходинками компенсують перепади рівня рельєфу. Перепад між ланками не має бути більшим за двадцять сантиметрів.