Стіл зі старих стільців

By: Євген

Журнальний столик з витонченими фігурними ніжками виглядає незвичайно та стильно. Але цікаво й те, що цю привабливу конструкцію можна зробити й власноруч. Якщо виникне бажання прикласти руки до справжнього дизайну та мистецтва – треба запастися двома старовинними стільцями, кількома брусками та плитою для стільниці.

stil_stil1

Але головне, все ж – мати такі стільці. Їх багато хто просто викидає, тому, що відслуживши свій багаторічний ресурс, вони потроху починають виходити з ладу. Ремонтують такі меблі вкрай рідко.

Отож, коли побачите десь такі нічийні стільці, треба одразу хапати їх та тягнути додому, не вважаючи на погляди перехожих та зойки родичів з приводу мотлоху, який тягнуть додому. Це безцінний та основний матеріал для вашого майбутнього столу, оскільки всі інші елементи цієї конструкції можна придбати на будь-якому будівельному ринку.

А для виготовлення такого журнального столика слід виконати лише кілька операцій.

  1. У стільців акуратно відпилюють царги (обв’язки) сидінь вдовж верхівок ніжок

  2. Відповідно зі схемою кріплення шурупами в ніжках столу свердлять отвори. Щоб операція була проведена точно, електродриль встановлюють у свердлильний стояк

  3. stil_stil4_5
  4. Звільнивши передні ніжки від горизонтальних обв’язок, спилюють у них з верхніх торців стінки фальців для утримання м’якого елемента сидіння, що виступають, бо тут потрібні рівні торці. Для точності операції ніжку надійно фіксують струбциною у навскіснику (стуслі) перед обпилюванням.

  5. stil_stil3
  6. Намащують клеєм поверхні деталей, що з’єднуються, стягують їх шурупами. Особливу увагу при тому слід звернути на те, щоб верхній торець ніжки був точно в одній площині з кромкою обв’язки

  7. stil_stil1_2
  8. У якості стільниці можна використати готовий меблевий щит потрібних розмірів, облицьовану шпоною ДСП або лист товстої фанери розмірами 700х1200 мм. Для покращання зовнішнього вигляду на лицьову поверхню стільниці наносіть малюнок з прямих ліній темно коричневою акриловою фарбою. Щоб ці лінії були рівними та однакової ширини, при їх нанесенні використовують малярну стрічку. Після повного висихання фарби стільницю вкривають прозорим лаком. Тією ж коричневою фарбою вкривають й підстілля. Стільницю прикручують знизу до підстілля шурупами крізь бруски обв’язки. Тепер журнальний столик повністю готовий

stil_stilfinal

Схема складання журнального столика. Рама столика, до якої прикріпляється стільниця, це прямокутна основа з горизонтальних обв’язок, з’єднаних з ніжками довгими шурупами. У якості обв’язок використовують дерев’яні бруски перерізом 40х40 мм довжиною відповідно 1100 (В) та 600 (С) мм.