В останні роки криптоспільнота значно зросла. І сьогодні біржа криптовалюти пропонує заробляти не лише активними торгами, а й пасивними методами. Популярність криптоіндустрії пов’язана з тим, що частина проєктів змогла злетіти в ціні та збагатити власників активів. І якщо ви теж вирішили долучитися до цієї сфери, то зі статті ви дізнаєтесь, як купити криптовалюту.
Криптобіржі та P2P для покупки крипти
Щоб придбати цифрові монети за допомогою біржі, вам спочатку потрібно поповнити баланс фіатною валютою: гривні, долари, євро тощо. Далі за ринковою вартістю ви можете конвертувати фіат у крипту. Купити криптовалюту на біржі України можна різними способами, включаючи банківські картки, через внутрішній рахунок платформи та ін. Також ви можете виставити ордер на покупку, чекаючи, коли станеться збіг з ордером на продаж.
Здійснювати угоди можна як на українській, так і на міжнародній біржі криптовалют. Під час вибору майданчика слід враховувати репутацію, наявність ліцензії, рівень безпеки, функціонал, комісії тощо. Однією з найбільших у Європі криптобірж визнано WhiteBIT, яка має українське коріння. Також рекомендується звернути увагу на такі криптоплатформи:
- Binance.
- Huobi.
- Kuna.
- Bybit.
- Qmall.
Після того як НБУ ввів обмеження, українська біржа криптовалют стала місцем торгів, а для виведення коштів користувачі активно почали використовувати P2P-ресурси. P2P-обмін передбачає проведення угоди безпосередньо між двома користувачами. Якщо на платформі знайшлася потрібна криптовалюта, курс відповідає бажаному, ви можете відгукнутися на це оголошення. Якщо ви хочете виконати операцію за власних умов, ви можете створити своє оголошення. Безпека угод забезпечена ескроу-рахунком (заморожуванням активів на час операції) та рейтинговою системою. До популярних P2P-майданчиків відносяться Paxful та Bitcoin Global.
Де зберігати крипту?
Криптовалюти купити ви можете на біржі, а потім вибрати для них надійне сховище. Для цього використовуються криптогаманці – програми або пристрої, на яких розміщуються публічні та приватні ключі, але не самі активи. Платформи по торгівлі криптовалютами пропонують вбудовані гаманці, але на них краще не зберігати великі суми. Які існують види криптогаманців:
- Для ПК.
З них практично неможливо вкрасти цифрові монети. Однак вам знадобиться комп’ютер із великим об’ємом вільного місця на диску.
- Мобільні.
Мають високий рівень захисту, зручні у використанні. Ризики: можливе зламування хакерами через інтернет.
- Онлайн-версії.
Плюс – не потрібно виділяти місце на ПК або телефоні. Якщо ви вирішили купити криптовалюту та зберігати її онлайн, то враховуйте, що злом сервера гаманця призведе до того, що хакери отримають доступ до всіх облікових записів клієнтів.
- Апаратні.
Це фізичні пристрої, які визнані найбільш безпечним видом сховищ для крипти. Але якщо ви загубите сам носій, то втратите і криптовалюту.