Термін експлуатації модульного будинку
У суспільній думці існує стереотип, що модульні соціальні будинки – це об’єкти для тимчасового проживання. У них заселяють людей на той час, поки не знайдуть для них житло у капітальній споруді. Однак насправді зведені за сучасною технологією модульні споруди стають повноцінним житлом, яким люди можуть користуватись тривалий термін.
Період експлуатації модульного будинку залежить від матеріалів, які використовуються при створенні каркасу, стін, даху та інших компонентів споруди. В середньому конструкція може прослужити 40-50 років, але після цього можна зробити капітальний ремонт і подовжити термін проживання ще на 25-30 років.
Таким чином, людина може отримати житло, в якому проживе до кінця свого життя та навіть може передати споруду у спадщину дітям. Головними критеріями створення модульних будинків для довготривалого використання є дотримання виробничої технології та використання зносостійких утеплених матеріалів.
Будівництво модульного об’єкту тривалого використання
Щоб модульний будинок прослужив десятки років, при виробництві та монтажі враховують наступні моменти:
- створення каркасу з міцних матеріалів – деревини, металевого профілю, сендвіч-панелей;
- обов’язкове проведення утеплювального шару з мінеральної або базальтової вати, пінополістиролу;
- створення гідроізоляції для захисту від надмірної вологості, опадів, інших несприятливих факторів;
- грамотний підбір рівної локації зі стійким ґрунтом для монтажу модульного будинку;
- надійне внутрішнє оздоблення, проведення потрібних інженерних комунікацій.
Звичайно, на термін експлуатації модульного будинку впливає не тільки технологія будівництва, але й ставлення проживаючих людей. Важливо акуратно користуватись об’єктом, щоб на максимально довгий час зберегти його початкові властивості та зовнішній вигляд. У майбутньому потрібно буде проводити ремонті роботи, хоча вони не потребуватимуть серйозних фінансових вкладень.
Піклуватись про цілісність модульного будинку набагато легше, ніж це відбувається у капітальних спорудах. Важливо обладнати у приміщеннях якісну вентиляційну систему, щоб повітряні маси не застоювались, не утворювалась надмірна вологість. Це допоможе попіклуватись про внутрішні конструкції споруди.
Модульний будинок зводиться не за декілька років, а лише за 2-3 місяці, але це зовсім не означає, що за якістю та зносостійкістю він поступається капітальним спорудам. При зверненні до надійного виробника ви робите вкладення лише один раз, а потім насолоджуєтесь можливостями вашого житла.
Джерело: сайт houses.snite.ua.