Правильне сервірування столу вдома – це є з вашої сторони знак уваги до ваших гостей, чудовий спосіб створити святкову атмосферу, а також показати гарний смак та вправність господині.
Основними правилами сервірування святкового столу вдома – це певне розташування посуду, приборів, страв і декору на столі так, щоб всім було комфортно, зручно їсти страви та приємно проводити час за столом.
Сервірування всяткового столу вдома
Дивіться відео ідеї сухого струмка
1.Скатертина
Стіл потрібно застелити скатертиною. Адже, скатертина – це основа святкового столу, вона повинна бути чиста, свіжа і випрасована. Правильно буде стелити скатертину ту, яка буде гармонійно поєднуватися з посудом та іншим декором на столі. Також можна до основної однотонної скатертини додати доріжку з візерунком, а також замінити паперові серветки на текстильні, це зробить ваш стіл стильним, багатим та естетичним.
2.Тарілки та столові прибори
Кількість тарілок і приборів залежить , звісно, від кількості гостей і страв, які подаватимуться. Спочатку ставимо дві тарілки: велику обідню для подачі основних страв, а зверху на неї – меншу для подачі закусок.
- виделку для закусок;
- столову виделку;
- виделку для риби.
Прибори розкладаємо збоку та зверху (або на тарілку). Зліва від тарілки розміщуємо:
- закусочний ніж;
- столовий ніж;
- ніж для риби;
- чайну локу;
- столову ложку;
Справа кладемо:
- десертна виделка;
- десертна ложка (верхні прибори кладемо паралельно та розвертаємо їх в різні сторони).
Зверху (або на тарілку):
3.Келихи і склянки
келих для червоного вина, а поруч з ним для білог кладемо найближче до тарілки праворуч. Келих для шампанського потрібно розмістити позаду бокала для червоного вина, склянки для води та чарки.
4.Серветки
Серветки можуть використовуватися як паперові так і текстильні, наприклад, паперові можна гарно скласти, а тканинні обв’язати стрічкою, гілочками зелені, або сухоцвітів, використати кільця для серветок.
5.Декор для сервірування столу вдома
Особливості у сервіруванні вашого столу додасть декор, що буде доповнювати святкову атмосферу. Основним правилом для декору святкового столу є дотримання перної концепції. Окрасою святкового столу може стати ваза з сезонними квітами (весна: гілочки верби, сезонні квіти, такі як бузок, форзиція, мускарі, морозник, тюльпани, або піони…; літо: букет польових, садових квітів; осінь: букет хризантем, пожовкле листя, грона горобини…; зима: сухоцвіти, гілочки бавовни…. ), або декілька декоративних свічок.
Основним атрибутом для всяткового столу завжди буде гарний настрій.