Капітальна огорожа з цегли
Цегла для огородження квітника чи клумби, це міцний матеріал, який не має схильності до перегрівання, достатньо елегантний. Нерідко цегли залишається багато після завершення будівництва гаражу або будинку. У цьому випадку рівні смуги з такого ж кольору та фактури цегли дадуть можливість тримати стилістичну тональність між садом та будівлями.
. . . .
Відповідальне укладання цегли гарантує довготривалість огорожі
Недоліком цегли є підвищена трудомісткість роботи, оскільки естетичний вигляд найменшого паркану для клумби або квітничка погіршується, якщо цегла покладена нерівно, або унеї відколоті кути. Щоб успішно огородити квітничок у стилі «на куточок» рекомендують притримуватися деяких правил. Наприклад, на місці майбутньої огорожі з цегли для квітника викопують канавку глибиною 15-20 см. Вздовж канавки вбивають кілочки, на яких натягають мотузку на висоті верхнього рівня цегляної огорожі, що будується. До половини глибини канавку слід засипати шутером або рінням (що буде), а згори заливають розчин, залишаючи два-три сантиметри до рівня ґрунту. Цеглини укладають в розчин на ребро, пильнуючи, щоб верхній кут торкався мотузки.
. . . .
Цегла має вигляд мережива, якщо її правильно укласти. Квітник-кишенька з цегли кольору теракоти.
Використовуючи цеглу, можна огородити квітник або клумбу власноруч і без використання розчину, якщо укладати камені широким боком додолу. Стійкість конструкції буде забезпечена рівною поверхнею та вагою матеріалу.
. . . . .
Клумба у вигляді інфузорії з контрастним контуром.
Вирізи по кутах перетворюють звичайний прямокутник в імітацію старовинного бастіону.
Капітальна огорожа з природного каміння
Ретельна продумана та зі смаком складена огорожа для квітника або клумби з прородного каміння надає будь-якій рослинній композиції вишуканий вигляд, оскільки підкреслює ніжність та тендітність квітів. У якості каменю для огорожі квітника використовують піщаник, вапняк, сланець, граніт та вулканічний туф.
Укладання огорожі з каменю
Обираючи породу, враховують хімічні та фізичні властивості мінералів, що входять до її складу. Туф, вапняк та піщаник характерні своєю м’якою природою, тож можуть бути обробленими і в домашніх умовах, Їх можна пиляти, вирівнювати, а також свердлити для кріплення. З іншого боку, ці пористі породи можуть швидко забруднитися, особливо у межах міста.
Огорожі з піщаника, а тим більше з вапняку поступово знищуються від кислотних дощів. І якщо саме каміння вкривається патиною старовини, то звільнений кислотою кальцій почне додавати луги до ґрунту. Не варто користатися вапняком для спорудження клумби з рослинами, для яких потрібний кислий ґрунт: вересу, азалій, конвалій, гортензій бадану.
Грубе необроблене каміння – гідна оправа для квітучих пагонів. Примхливо випнута огорожа так і кличе пройтися по ній
. . . . .
Колоте каміння в габіонній сітці. Натуральне каміння – ідеальний супутник для рослин.
Технологія складання огорожі для квітника або клумби з каміння пов’язана в першу чергу з розмірами матеріалу. Грубе каміння можна укладати просто на поверхню ґрунту, і лише трішки заглибити. Під власною вагою воно осяде та не зрушить з місця. Те саме стосується піщаникового, сланцевого або гранітного плитняку, його пластини укладаються одна на одну та утримуються силою тертя.
Штучне бордюрне каміння для клумб.
Огорожі для квітників та клумб з дикого каміння та гальки потребують укріплення будівельним розчином, бо з часом воно розхитається та розсиплеться. З галькою краще повозитися, виготовивши для неї габіон (його можна придбати готовим). Це такий сітчастий контейнер, який заповнюють камінням.