Драбина-розкладачка

By: Євген

drabina_rozkl0

Прототипом конструкції цих сходів стали подібні рипучі творіння на стародавніх французьких млинах. Важливою властивістю драбини-розкладачки є те, що вона практично не займає місця у згорнутому вигляді.

. . . . . .

Сходи мають одну тятиву (внутрішню), яка закріплена до стіни, а другу, зовнішню – рухому. Сходи з тятивами з’єднані картковими петлями та виготовляються з струганої соснової дошки «30». Ширина дошок, з яких роблять тятиви – 200 мм, а довжина, як і число сходинок, залежить від висоти приміщення та нахилу сходів.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

При розрахуванні та розмічанні деталей сходів слід мати на увазі, що ширина сходинок та їх розташування відносно одна одної по висоті також залежать від кута нахилу сходів. Чим крутіші сходи, тим вужчими будуть сходинки.

Сходинки не мають «налізати» одна на одну при згортанні драбини. Бажано, щоб у згорнутому положенні між ними залишався зазор не менший 10 мм. Тому, при розмічанні положення сходин (карткових петель) треба бути уважним та ретельним.

. . . . . .

Попередньо вирізану стінову тятиву прикладають до стіни в місці встановлення сходів для уточнення розмітки. Другу тятиву розмічають по першій. Нерухому (стінову) тятиву закріпляють на стіні за допомогою дюбелів та шурупів.

drabina_rozkl1

. . . . . .
drabina_rozkl2

Сходинки сходів з’єднані з тятивами картковими петлями, положення яких має бути досить точно розмічено.

drabina_rozkl3

. . . . . .

Конструкція сходів досить міцна, по них можуть ходити і огрядні люди. Ця «драбина-розкладачка», що веде до ляди на горище вільно розміщується на просторі у 10 см за дверима.

У складеному положенні сходи фіксують звичайним гачком.

. . . . .

drabina_rozkl4