Шафа-купе у передпокої

By: Євген

shafper

Коли приходить час у передпокої ставити шафу-купе та люди йдуть до меблевого магазину придивитися до цін, мимоволі у них виникає питання – чи не можна щось подібне зробити самому? Виявляється – можна.

Для цього слід спочатку розібрати стару шафу (якщо вона була) та підготувати куток під майбутню шафу-купе. Нерівності стін треба вирівняти, зашпаклювати, поґрунтувати клеєм ПВА, оклеїти газетами та серп’янкою. Далі можна проклеїти стіну та стелю самоклейкою плівкою під колір поверхонь запланованої шафи. Наступний етап – складання каркасу з бруса 40х40 за допомогою саморізів.

Для міцності антресоль, шафи краще монтувати на брусі 50х100, а стикові місця підсилити цинкованим монтажним профілем. Для зберігання жорсткості каркас ще прикріпляється до стін та стелі. Для монтажу антресолей на стіні монтують опорний брус, тут вже знадобиться перфоратор.

shafper1

Взагалі для роботи знадобляться крім перфоратору ще й шуруповерт, електролобзик, киянка, пістолет для герметика та рівень. З матеріалів – ДСП, брус, фанера, самоклейка плівка, саморізи та заглушки для них, стрічка-серп’янка. Потрібен, звичайно, комплект для монтажу розсувних дверей – напрямні, ролики, ручки, а також дзеркала та деталі кріплення для нього. З меблевої фурнітури – дверні ручки, рояльні петлі, магніти та штанга для вішалок. Крім того, необхідний монтажний профіль – кутки та пластини з цинкованої сталі.

shafper2

При монтажі каркасу вертикальність стояків слід контролювати рівнем. Основою антресолі є фанерні щити (1). Для розсувних дверей встановлюють нижні напрямні та стопори, призначені обмежувати рух дверей шафи (2). Верхні напрямні розсувних дверцят прикріпляють до несучої поперечної каркасної балки (3). Лівий бік шафи закривають щитами з ДСП (4). Для дверей шафи можна використати три стулки шириною по пів метри.

На двері короткими саморізами прикріпляють ролики (5), які вже можна попередньо налагодити для регулювання положення дверей. На них встановлюють верхні ролики (6).

shafper3

При встановленні дверцят спочатку в паз верхньої напрямної заводять верхні ролики, після чого нижні ролики ставлять на рейки(7). Долі в шафу встановлюється штанга для вішалок (8). Щоб вона всередині не провисала встановлюють додатковий опорний кронштейн. Наличниками з ДВП закривають каркас шафи, маскуючи саморізи заглушками, трішки відстукуючи їх киянкою. З ДСП випилюють внутрішні полички для шафи, що мають округлену форму, а ребра полиць декорують П-видною кромкою з ПВХ. Їх на каркасі закріпляють саморізами. Антресольні дверцята встановлюють на рояльних петлях (9).

shafper4

Так буде виглядати верхня частина шафи (10). С внутрішнього боку на каркасі встановлюють магніти для дверей, а зовні – мебльові ручки. На зовнішній боковій встановлюють полиці для ключів та іншої дрібноти. Їх попередньо випилюють з фанери, а ребра обробляють «Текстуролом» (11).

Для купе традиційними ручками є алюмінієвий профіль на ребрах дверей (12), відпиляний під їх висоту. Якщо немає гумової киянки, можна скористатись і дерев’яною та максимально акуратно простукати профіль крізь гумову прокладку, щоб він не деформувався. Що профіль легше надягнувся можна попередньо натерти краї дверцят воском. Після встановленні двері – не забуваємо зняти плівку з профіля.

shafper5

На центральні дверцята шафи встановлюють дзеркало (1). Кріплення для дзеркала, це втулки з різьбою та пластиковою вставкою для виключення контакт скла та металу, є й зовнішні декоративні заглушки. Таке кріплення потребує отворів у дзеркалі. Якщо їх не зробили при замовленні у майстерні, можна їх виконати за трубчастим свердлом з алмазним напиленням або свердла для скла та кахлів. Свердлять скло з використанням охолоджуючої рідини. При цьому слід користуватися респіратором.

shafper6

В результаті створюється чудова шафа в якій досить місця і для одягу, і для інших речей на антресолях, які не було куди дівати.