Швидкі фундаменти для легких будинків / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Швидкі фундаменти для легких будинків


legfund0.jpg (95.32 Kb)

Для невеликих будівель з дерева або домів з готових панелей робити важкий фундамент з бетонної плити – нема потреби. Оптимальним рішенням тут є легка опора, яка швидко зводиться, яку можна встановити без залучання дорогих засобів механізації.

legfund1.jpg (120.76 Kb)
  • Стрічковий фундамент

  • Це бетонна конструкція яка являє собою замкнений контур прямокутної, а інколи й криволінійної форми. УУкладається під зовнішніми стінами всього будинку та під несучі внутрішні стіни. Але складаний стрічковий фундамент зовсім не є легким, адже для його облаштування потрібен кран. І. Інша справа – мілко заглиблена монолітна бетонна стрічка, що її роблять для невеличких дерев’яних будов, а також для каркасних будинків. Таку основу можна швидко збудувати власноруч без використання важкої будівельної техніки.

    legfund1_1.jpg (103.03 Kb)

    Головні недоліки – висока матеріаломісткість та складність готування великого об’єму розчину. З усіх різновидів легких фундаментів цей – найбільш затратний.

  • Стовпчастий фундамент

  • З назви зрозуміло, що такий фундамент складається з набору опорних стовпчиків, найчастіше виготовлених з бетону, цегли або азбоцементних труб. Стовпи встановлюються по кутах будинку, в місцях перетинання несучих конструкцій та під найбільш навантаженими елементами будівля. Стовпчастий фундамент не потребує великих витрат часу та матеріальних ресурсів, облаштувати його можна навіть власноруч.

    legfund1_2.jpg (109.33 Kb)

    Тому таке рішення є одним досить привабливим для зведення легких будівель з пористого бетону або деревини. В той же час, зважаючи не порівняно невеликий термін експлуатації (тридцять-п’ятдесят років) монтувати стовбчасту основу при будівлі капітального житла не рекомендують.

  • Пальовий (гвинтовий) фундамент

Пальовий (гвинтовий) фундамент є ще одним засобом недорого та швидко збудувати надійну опору для легкої будівлі. Зовні - це ті ж стовпи, але їх роблять зі сталевих труб з гвинтовою нарізкою або загостреним кінцем. Палі швидко загвинчують у землю на визначену глибину, після чого на них зверху вкладають основу - ростверк, для рівномірного розподілення навантаження по всіх пальових опорних елементах будівлі.

legfund1_3.jpg (95.04 Kb)

Така робота з монтажу пальового фундаменту не є надто трудомісткою й не потребує залучання дорогого обладнання. Винятком тут є випадки, коли внаслідок слабого ґрунту приходиться використовувати опори більше трьох метрів заввишки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Який фундамент обрати

  • Стрічковий фундамент

  • Мілкозаглиблений стрічковий фундамент добре підходить як для зведення каркасного будинку, так і легкої одноповерхової будівлі з колоди, брусу або чарункуватого бетону. Але підвищенні витрати при облаштуванні такого фундаменту не робить такий фундамент надто популярним. Обираючи стрічковий фундамент слід також звернути увагу на вид ґрунту на ділянці, адже основу стрічкового типу з невеликим заглибленням можна облаштовувати лише на твердому, слабо здимистому ґрунті.

    legfund2_1.jpg (75. Kb)
  • Стовпчастий фундамент

  • Найкраще використовувати стовпчастий фундамент при будівництві каркасного або каркасно-щитового будинку. Для його зведення спеціальної техніки не треба. Змонтувати стовпи можна за пару днів. Однак, якщо у ваших планах що цієї будівлі є льох, або ґрунтові води розташовані надто високо, прийдеться від стовпчастого фундаменту відмовитись. Не слід покладатись на стовпчастий фундамент також, якщо в проекті дому передбачені два рівні (два поверхи та мансарда).

    legfund2_2.jpg (90.76 Kb)
  • Пальовий (гвинтовий) фундамент

Пальовий фундамент рекомендують для будівництва у місцевості з великими перепадами висот та на дуже рухливих ґрунтах. Він добре себе зарекомендував при використанні у будь-яких легких малоповерхових спорудах. Використовується як найбільш економний тип фундаменту для будування дачних складаних будинків. Встановлення пальових опор на сорок відсотків дешевше стрічкового моноліту. Звичайно, палі, як і стовпчики, не передбачають присутності цоколю або льоху. Але ідеальний дім на палях має бути одноповерховим, адже опори двоповерхових осель є менш довговічними.

legfund2_3.jpg (103.13 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!

 




Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Вироби з дерева для кухні

05 Jun 2023 ,fersht2
Вироби з дерева для кухні є практичними на к...

Сувеніри з дерева

05 Jun 2023 ,fersht2
Чудовою ідеєю для подарунка друзям чи рідним...

Декор в кімнату

31 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете прості та стильні і...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...
up