Захист паркану від погодних навантажень

By: Євген

chesnparkan000

Встановлення верхівки паркана

Стовпи та прогони слід захистити від вологи, навіть, якщо вони просякнуті захисними рідинами, адже з часом вони однаково почнуть накопичувати вологу. Особливо це стосується верхівок стовпів. Для забезпечення стікання дощової води верхівки стовпів відпилюють під кутом 15 градусів, а згори нашивають захисні дошки верхівки.

chesnparkan8

Дошки верхівки С мають бути нашиті на стовпи А з нахилом для полегшення стікання дощової води. Спочатку малюють найвищу для всіх стовпів горизонтальну лінію, а потім за допомогою шмиги відкладають потрібний кут. Обрізати стовп під визначеним кутом легше за все електролобзиком з довгою пилкою або шабельною пилкою.

chesnparkan9

. . . . . . .

Дошки верхівки з’єднуються на стовпах та закріпляються на кожному кінці двома саморізами 5х70 мм. Верхні дошки кладуть на дві секції. Дошка верхівки може бути скріплена гвинтом і з однією з дошок D паркану. Дошки D обрізають рівними по довжині. Зверху дошки роблять зріз під тим же кутом, що і зріз у верхній частині стовпів С.

chesnparkan15

На верхньому прогоні В позначають розташування дошок D з зазорами між ними. Зазори намагаються робити однаковими по всій довжині паркану. Накладають по позначці першу дошку D лицевим боком на верхній прогін В, перевіряють її вертикальність та пригвинчують до кожного прогону двома саморізами 4,5х50 мм ближче до країв дошки. Також роблять і з іншими дошками. Відстань між дошками можна робити рівною приблизно половині ширині дошки.

Якщо верхні торці дошок захистити верхівкою, то стінові дошки досить і просто пофарбувати. Від дощу такий захист буде дуже ефективним, а термін служби паркану суттєво зросте.

chesnparkan10
  1. Для захисту стовпів та дошок від вологи приблизно під кутом 15 градусів монтують верхівку
  2. Стовпи можна захистити окремими верхівками-кришками
  3. . . . . . . .

  4. Для стовпів, нижні кінці яких заривають у землю потрібне просочення під тиском

  5. Верхівки стовпів захищають покрівельним залізом, згорнутим «хаткою»
  6. Дошки, що упираються в землю, всотують вологу з ґрунту, тому треба між дошками за землею залишати зазор у десять сантиметрів
chesnparkan13

При кріпленні з зазором лицевий бік дошок паркану підбирають таким чином, щоб поперечне жолоблення було направленим у бік прогону там, де дошку прикріпляють саморізами. При встановленні дошок з перекриттям одна на другу, їх укладають по черзі серцевиною назовні та всередину, як це вказано на малюнку. Таке кріплення запобігатиме жолобленню дошок.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Врахування дії вітру при встановленні паркана

chesnparkan14

Якщо нашивати дошки паркану з зазором між ними, то такий вітровий екран не створить різкого спротиву струму повітря. А ось при суцільному обшитті стін паркану можуть скластися умови для виникнення суттєвої турбулентності на вашому боці.