Можна відреставрувати підвіконня без його заміни, при чому збагатити цю процедуру утепленням та покриттям скляною мозаїкою.
Якщо після заміни старого вікна на пластикове, може статися так, що віконна рама буде значно вище рівня підвіконня. У цьому випадку можна замінити тонке підвіконня на товстішу дошку, наприклад, кухонну стільницю чи косоур для сходів.
Але можна прийняти простіше та ефективніше рішення: Збільшити товщину підвіконня листами екструдованого пінополістиролу (ЕППС) та вкрити його поверхню скляною мозаїкою. Таке підвіконня буде виглядати сучасно та оригінально, його поверхня буде стійкою до впливів води, сонця, високих температур, а шар ЕППС створить додаткове утеплення на шляху холоду.
Старе підвіконня нижче віконної рами. Спочатку ґрунтують поверхню старого підвіконня
Перед тим, як наклеїти листи ЕППС, підвіконня слід чисто вимити та поґрунтувати його поверхню акриловим ґрунтом.
Для покращання адгезії плиткового клею до гладкої поверхні підвіконня слід закріпити скломережу на саморізах. Після цього плитковим клеєм приклеюють на старе підвіконня плити ЕППС завтовшки у три сантиметри, вирізавши їх у розмір підвіконня.
Наклеюють мережу-серп’янку та не повністю закручують саморізи, щоб забезпечити кращу адгезію гладкої поверхні підвіконня та цементно-клейового шару. Деталі з ЕППС приклеюють плитковим клеєм.
Для надійності закріпляють листи ЕППС саморізами до старого підвіконня. Після висихання клею шпаклюють листи ЕППС шаром плиткового клею по скломережі.
Для надійності листи ЕППС закріпляють саморізами
Шви шпаклюють плитковим клеєм. По штукатурній сітці шпаклюють торець підвіконня.
ЕППС шпаклюють плитковим клеєм
Таким чином, основа нового підвіконня підготовлена до наклеювання мозаїки. Щоб конструкція набрала міцність треба залишити її на добу.
Далі починають наклеювати на білий плитковий клей листи скляної мозаїки. Звичайний сірий плитковий клей використовувати не можна, оскільки мозаїка є прозорою та її колір зміниться у гірший бік сірим фоном. Для розподілення клею використовують 4 мм гребінку. Добре використати мозаїку з кришталевого китайського скла, яке має гладку поверхню, без дефектів. Для кухні це важливо, з огляду на специфічний бруд, який осідає в цьому приміщенні на поверхнях.
Листи скляної мозаїки приміряють на підвіконні. Для наклеювання використовують білий плитковий клей.
Після наклеювання листа мозаїки положення плиток вирівнюють пінопластовою гладилкою. Фасонні деталі мозаїки вирізають гострозубцями.
В кінці слід наклеїти дрібні частини мозаїки для прилягання до фігурних поверхонь. Шматочки мозаїки відкушують звичайними гострозубцями та плитковим клеєм приклеюють до підвіконня.
Припасування мозаїки по місцю. Коли клей висохне еластичним шпателем наносять затирання.
Через добу після приклеювання мозаїки шви затирають безусадковою затиркою Мапеї за допомогою еластичного шпателя. Через 15-20 хвилин протирають поверхню мозаїки ледь зволоженою губкою. До повного очищення поверхню слід протерти декілька разів з перервами у п’ятнадцять хвилин. Фінішне протирання здійснюють м’ятим папером від газет – так само, як відмивають скло на вікнах.
Протирають поверхню мозаїки начисто та в результаті мають оновлене підвіконня збільшеної товщини з оздобленням зі скляної мозаїки