Оновлення старих меблів

By: Євген

onovstmeb0

Одразу слід заспокоїти, що мова піде не про копіткі реставраційні роботи по відтворенню старовинних виробів, а про оновлення старих речей з деякою доробкою.

onovstmeb1

Це, наприклад, вузька шафа з однією стулкою, зношені тумбочки біля ліжка та комод для білизни, який явно відслужив свій термін. Все це було виготовлено кількадесят років тому та вже втратило свою привабливість.

Стан такий, що косметичного ремонту, безсумнівно, буде не досить. Важливо не лише надати цим речам нових стильових особливостей, нового забарвлення, але й дещо змінити або доповнити їх функції. Для цього знадобляться деякі додаткові матеріали, наприклад, плити МДФ, фанера, меблеві щити, нові ніжки для меблів для заміни старих, столярна фанерована плита, сучасна меблева фурнітура, а також шпаклівка, кольоровий лак для захисного покриття а також личкувальна шкірка.

З двох – один

З двох бляклих тумбочок, що стояли біля ліжок, можна зробити досить сучасний сервант. Спочатку від них відокремили ніжки, які вже хиталися. Замість ніжок, які б опинилися посередині серванту, до тумбочок прилаштували декоративний лицьовий елемент з плит МДФ, опоряджений під свого роду кореневу деревину. Старі ніжки на шипах з клеєм попарно із обопільним зсуненням прикріпили знизу у тильних кромок тумбочок. Частину лицьового елементу (він двошаровий, з плити МДФ, вкритий контрастним лаком) прикріпили шурупами, які закрутили зсередини до передніх стінок шухляд та дверцятам тумбочок. Кришку, спільну для двох тумбочок та оздоблену під кореневу деревину, вкрили захисним безбарвним лаком.

onovstmeb2

З двох тумбочок зробили сервант з декоративним лицьовим елементом та спільною стільницею, а фасадні поверхні вкрили кольоровим лаком

«Модернізована» шафа для дитячої кімнати

Стару шафу (спадок від бабусі) можна характеризувати, як некрасиву, але практично, якщо не зважати на розхитанність, деякі дефекти та зношене покриття. Переробивши його зсередини, та змінивши дещо зовні, шафу можна встановити у дитячій кімнаті, як нові меблі. Всередині, встановивши дві перетинки, шафу розділили на три секції однакової ширини. Середню обладнали поличками та залишили відчиненою. Тепер там можна тримати книги та іграшки. У бічних секціях зберігається одяг.

Дітям напевно сподобається нова шафа, особливо, якщо її пофарбувати різнобарвними акриловими фарбами та ефектним лаком покриттям, що імітує кований метал.

Щоб надати шафі більш сучасні риси, прийдеться придбати для перетинок меблевий щит 19 мм завтовшки, полички, для карнизу та цокольного щитка плиту МДФ товщиною 19 мм, для ручок – циліндричні качалки діаметром 20 мм та дерев’яні кульки, петлі та лак.

onovstmeb3

Шафа помолодшала на два покоління

Холодний блиск фасаду

Нова, товстіша кришка з карнизом, прикріпленим до неї на шипах, який, так само, як і шухляди, вкритий ефектним лаком методом торцювання, сучасні меблеві ручки, пофарбовані в соковитий колір, інші лицьові елементи, бічні стінки та кришка так тепер виглядає старий комод. Щоб сховати пошкоджені місця корпусу, його обшили плитою МДФ завтовшки у 10 мм, одночасно придавши лицьовій поверхні незвичайну фактуру. Прозорий лак, нанесений на структуроване покриття, підсилює ефект.

onovstmeb4

Блискучий, з новою меблевою фурнітурою – таким став комод, який хотіли викинути на звалище. З мінімальними витратами йому надали сучасного зовнішнього вигляду.