Шви без тріщин між листами гіпсокартону: матеріали та технологія / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Шви без тріщин між листами гіпсокартону: матеріали та технологія


stiki_gipsokartonu.jpg (174.32 Kb)

Причиною тріщин на швах між листами гіпсокартону є сам матеріал, який «дихає». Всотуючи вологу, листи розширюються, а віддаючи вологу у сухе повітря – стискаються. Таким чином здійснюється постійний внутрішній рух матеріалу. Якщо встановити гіпсокартон з порушенням технології, шви розійдуться, хоча зробити такі шви, в яких ніколи не з’являться тріщини теж можливо.

Яка шпаклівка краща для гіпсокартону?

Цементні суміші працюючи з гіпсокартоном з часом отримують тріщини та кришаться. Ідеальним варіантом шпаклівки для гіпсокартону є шпаклівка КНАУФ-Фуген, спеціально розроблена для цього матеріалу. Це суміш на основі гіпсу з полімерними додатками. Властивості цього складу при стиснення та розширеннях відповідає таким же параметрам листів гіпсокартону. Це унеможливлює створення тріщин в процесі внутрішніх рухів матеріали при нестабільній вологості.

gipsoshvi1.jpg (58.95 Kb)

Єдиний виняток – гіпсову шпаклівку не можна використовувати у приміщеннях, де поверхня зволожується конденсатом або взагалі поливанням – вона вбере у себе воду та втратить міцність. Але ця проблема вирішена – є вологостійкий варіант суміші КНАУФ-Фуген.

Не можна при роботі з гіпсокартоном користуватися олійно-клейовими речовинами. Для швів також ні в якому разі не можна використовувати фінішну шпаклівку, яка дає усадку та швидко тріскає.

Шпаклівку не можна розмішувати будівельним міксером на високих обертах. Суміш може набрати багато повітря і час до початку твердіння матеріалу значно скоротиться, отже він не набере необхідної міцності. Краще це робити вручну, а якщо і міксером, то на малих обертах.

Як обрати стрічку для армування швів між листами гіпсокартону?

Не намагайтесь використати для роботи з гіпсокартоном самоклейні або сітчасті стрічки, вони нічого не армують, пропускають повітря, деформуються і в результаті псують вигляд стіни ще на стадії шпаклювання. Для армування швів дуже добре користуватися міцною паперовою стрічкою. Але найкращий вибір – спеціальна стрічка для армування та шпарування стиків гіпсокартону. Її роблять з паперу, підсиленого скловолокном. Така стрічка легко укладається на шар шпаклівки та не береться пузирями при висиханні. Наприклад, стрічка КУРТ від КНАУФ, яка тонка, але міцна, вона не розтягається та не деформується при зволоженні.

Технологія монтажу та шпарування стиків гіпсокартону

Якщо вірно обрані всі матеріали, підрізані кромки та змонтоване обшиття, то для того, щоб сховати та зміцнити шви треба виконати декілька операцій.

  1. Обов’язково ґрунтують кромки (особливо обрізні). Заводським кромкам теж не зашкодить така операція.
  2. На стик наносять основний шар шпаклівки. Краще працювати шпателем з нержавіючої сталі, а шпаклювальний склад накладати однією рукою в одному напрямі. Рівняти цей шар не треба, надлишок можна зняти і пізніше.

  3. Закривають шов армованою паперовою стрічкою та затискають її шпателем у шпаклівку. Стрічка зрівняється з шаром та не буде виступати назовні.

  4. Залишають шви сохнути на декілька годин

  5. Накладають на стики другий накривний шар шпаклівки, який має бути ширше за основний - приблизно 15-20 сантиметрів завширшки.

  6. Тонким шаром шпаклюють голівки саморізів, якими гіпсокартонні плити прикріплені до напрямної арматури.

  7. Стики обробляють шмерґельною шкіркою, зачищаючи всі борозни та виступи. Видаляють пил з поверхонь.

  8. Починають фінішне шпаклювання. Речовину наносять тонким шаром та одразу розрівнюють шпателем по поверхні

Для успішного проведення усіх робіт слід пильнувати за температурою та вологістю. У приміщенні має бути більше десяти градусів тепла.

При виконанні всіх умов отримати рівні та гладкі стіни не так вже й складно. Стики залишаться непомітними багато років. Головне – використовувати якісні матеріали та інструменти та дотримуватися інструкцій та здорового глузду.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up