Новим продуктом сучасних технологій є рідкі шпалери, які приходять на заміну звичайній штукатурці з забарвленням та звичайним шпалерам. Цей продукт готують на будівельному майданчику з особливої маси, просто додаючи воду з наступним настоюванням.
Зручніше наносити їх шпателем або пластиковою теркою, при цьому виникає шар оздоблення біля двох міліметрів завтовшки. Завдячуючи цьому виникає можливість маскування дрібних огріхів основи.
Важливим є те, що ця речовина не бруднить, не здіймає пилу, легко створює рівномірний шар, її можна міняти без створення меж, з нею може працювати людина, що вперше взяла в руку шпатель. Можливість зробити оздоблення самостійно – ще одна перевага цієї технології.
Рідкі шпалери складаються з коротких ниточок штучного шовку, змішаних з речовинами, що створюють візерунок, це лелітки, мінеральні зерна. Все це просочується особливим клеєм. Всі ці матеріали – екологічні.
Згідно з інструкцією, для приготування маси рідких шпалер, на упаковку додають потрібну кількість води температурою сорок градусів і чекають не менше восьми годин.
Після нанесення рідких шпалер та ї висихання на поверхні створюється волокнисте килимове покриття. Існує широка гама кольорів та орнаментів. Використовуючи масу різних кольорів можна створювати різні великі візерунки.
Рідкі шпалери зовсім непогано виглядають в інтер’єрі.
. . . . . . .
За допомогою цієї технології виникає можливість створювати різні малюнки на стінах. Кольорові фрагменти можна наносити на стіни за допомогою картонних шаблонів, що вирізають та клеять на стіну, завдяки цьому не треба багато разів припасовувати та переробляти малюнок.
Розроблена величезна кількість розцвіток та фактур, навіть так, що ніде не зустрічалися, так що рідкі шпалери – справжня криниця, з якої дизайнери та творчі особи можуть без кінця черпати своє натхнення.
За допомогою рідких шпалер можна ховати службові приміщення, в тому числі інженерні системи, маскувати труби. Виробники проголошують, що створюється покриття з антистатичними властивостями, тобто, на ньому не збирається пил. Забруднену частину шпалер легко замінити залишками, що зберігаються, досить лише вирізати дефектний фрагмент.
. . . . . .
Термін експлуатації – не менше десяти років. Цей матеріал не вигоряє та не обсипається.
Штучний шовк, це не просто екологічна сировина, він до того ж досить тривкий матеріал, який стійкий до дії ультрафіолету. Не треба лише купляти дешеві підробки у неперевірених постачальників.
Треба ретельно виконувати вимоги інструкцій з експлуатації, бо у різних виробників вони відрізняються. Але в будь-якому випадку – це завжди не складно а розраховано на пересічного домашнього майстра.
Під рідкі шпалери слід обов’язково підготувати поверхню. Це має бути відносно рівна поверхня, якої досить для стартового тинькування. По друге – безколірний акриловий ґрунт для цегли, гіпсу. Кольоровий ґрунт не використовують, щоб не впливати на зміну колірної гами наступного покриття. Допускається крім безколірної лише біла ґрунтовка. Грунт треба класти у декілька шарів.
Оскільки кожна партія матиме свій відтінок, треба розраховувати, щоб одного замісу вистачило на всю стіну. Працюючи над стіною краще не робити ніяких перерв, щоб не проявились видимі межі.
Коли суміш залили водою, її слід розмішати руками або ручним інструментом.
. . . . . .
Міксери та інші інтенсивні методи недопустимі, оскільки може статися розшарування маси та випадання окремих інгредієнтів у осад. З’явиться неоднорідність кольору. Шпалери наносять, настоявши суміш на протязі восьми-дванадцяти годин. Після цього наносять шар від 1,5 мм завтовшки, без просвітів, якщо нанести занадто грубий шар – буде значна перевитрата матеріалу.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Зручніше працювати звичайних розмірів теркою з пластмаси, а масу наносити зліва направо. Використовуючи різні типи речовини можна створити візерунки та орнаменти. Тут вже можна заздалегідь потренуватися з картонними шаблонами. Межі для чіткості переходів підрівнюють шпателем.