Чому камін не гріє / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Чому камін не гріє


kamin_negor0.jpg (143.62 Kb)

Коли наступає холодна погода, затишне полум’я у каміні зігріває оселю та помітно покращує настрій. Але чому один камін гріє краще, а другий не лише гірше, але ще й димить та коптить? Тепловіддавання залежить від типу, розмірів топки та матеріалу. Але неабияке значення має профілактика та постійний догляд.

Регулярне чищення

Щоб камін добре опалювався він має бути чистим. Топку слід чистити кожного сезону, а комин – раз на три місяці. Перед початком опалювального сезону треба видалити попіл та сажу кріз отвори, що закриті цеглою або дверцятами (якщо вони є). Попрацювавши коцюбою, та вичистивши канали, дверцята слід щільно зачинити, цеглину поставити на своє місце, зафіксувавши розчином, при цьому кладку та цеглину слід змочити водою. Виберіть з топки попіл та сміття (впевнившись, що камін повністю вистиг), а дрібні частки видаліть пилососом або підметіть. Перед наступним використанням каміну прослідкуйте, що шиба повністю відчинена.

Але наймудріше рішення – довірити перевірку комина фахівцю, який зробить огляд дефлектора, що захищає комин (димохід) від потрапляння сміття, пилу, опадів та дрібних пташок, прочистить трубу, перевірить стики та шви, усуне дефекти та зробить все, щоб можна було безпечно користуватися каміном.

Правильно розпалюємо камін

Камін може диміти при розпалюванні, якщо його довго не топили та він віжволожився. Крім того, коли в приміщенні холодніше, ніж на вулиці, може виникнути зворотна тяга. У цьому випадку слід відчинити шибу прямого оду (якщо він є), або прогріти трубу, спалюючи папір біля її початку, одноразово розпалюючи топку. Також можна перед розпалюванням вогню прогріти холодний комин камінною запальничкою, або скалкою, що їх направляють у трубу. Після розпалення шибу слід прикрити.

kamin_negor1.jpg (59.34 Kb)

Інколи погано виконується головна функція каміну – опалення, внаслідок поганої якості деревини, відкладання сажі або нещільної шиби. Перевіряйте стан топки кожен місяць та час від часу протоплюйте камін дровами з осини або вільхи – це сприяє випалюванні сажі. Небезпека накопичення сажі полягає в тому, що разом з нею при неповному спаленні накопичується креозот, а це може призвести до пожежі.

Якщо камін обладнаний склокерамічними дверцятами, на них теж може відкладатися сажа. Щоб її відчистити досить інтенсивного горіння, ці відкладення знищує висока температура. Якщо цього не сталося, слід намочити пожмаканий папір, занурити його в попіл на днищі каміну та протерти скло папером, до якого налипнув попіл. Після цього протріть скло чистим папером – сажа зникне.

Від попелу не треба звільнятися надто часто. На дні вогнища він ізолює поверхню від жару. Крім того, шматки вугілля, що не повністю спалилося допоможуть швидше розпалити камін. Вони можуть жевріти дуже довго, тому треба збирати попіл у металеве цеберко з кришкою та не викидати у смітник до повного вистигання. Попіл від необробленої деревини (без лаку та фарби) можна використовувати як добриво на ділянці, але ні в якому разі не класти у сугній.

Користуємось правильними дровами

Щоб не так часто доводилось чистити камін від сажі, слід правильно його топити. Деревина для топки каміну має бути сухою. Дрова з листяних порід сохнуть повільніше, ніж з хвойних. Краще за все розділити дрова по сортах та мінімум півроку зберігати їх окремо. Якщо дрова зберігаються на вулиці, треба пильнувати, щоб вони не торкалися землі (відстань не менше тридцяти сантиметрів), а між полінами має проходити повітря. Для захисту стосу дров від дощу та роси його слід прикрити щільним матеріалом.

Спалюючи разом папір та дрова, можна здобути режиму невеликого вогню, який дає багато тепла. Як тільки він розпалиться, треба додати грубих оцупків. Щоб камін не вистигав, треба підкидувати у полум’я дрова з листяних порід. Від невеличкого але жаркого вогню диму майже немає.

Для розпалення каміну слід використовувати лише натуральне дерево та білий матовий папір. Інші пальні матеріали можуть нашкодити і димоходу і здоров’ю. Краще відмовитися від дров хвойних порід, адже смоли можуть стати причиною накопичення креозоту в комині, а це може призвести до пожежі. Безпечніше топити камін дровами та брикетами з листяних порід (береза, клен, дуб) – вони екологічні да дають довгий жаркий вогонь.

Головне – не перегрівати

Топіть по півтори-дві години (залежно від палива) зранку та ввечері, не перегріваючи камін. Чим сильніше розгориться камін, тим більше тепла він дасть назовні. Стінки каміна не повинні нагріватися вище вісімдесяти градусів. Оптимальний режим горіння можна спостерігати по завзятому потріскуванню дров та легкому гудінню каміна. Полум’я при цьому стає світло-жовтого кольору, а з комина йде безбарвний дим. Якість горіння залежить від правильної закладки дров, висота стосу не має перевищувати тридцяти сантиметрів. Не намагайтесь збільшити потужність каміну, заміняючи дрова на вугілля або інше калорійне паливо. Не відчиняйте повністю шибер для пришвидшення нагрівання – тяга збільшиться, але втрати тепла будуть величезними. Як тільки вогонь стане стійким – шибер слід прикрити.

kamin_negor2.jpg (80.25 Kb)

Для регулярного догляду за каміном треба мати спеціальний інструмент – совок, щітку, коминкові щипці, коцюбу (кочергу). Для камінів з відкритою топкою треба придбати захисний екран, який захистить житло від іскор від вогнища. Ніколи не заливайте камін водою, камін може потріскатися від різкого перепаду температур.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

08 Mar 2023 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Тераса. 50 Ідей

08 Mar 2023 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

08 Mar 2023 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Підсвічник своїми руками

26 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї, як зробити пі...

Садовий декор з дерева

24 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для садового ...

Декор для саду

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете цікаві ідеї декору ...

Клумби своїми руками з підручн...

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для створення ...

Клумби біля хати з камінням св...

23 May 2023 ,fersht2
У цій статті ви знайдете ідеї для клумби біл...

Формування клумби

08 May 2023 ,fersht2
Сьогодні ми навчимо вас формувати красиві кл...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up