Етажерка з кубиків / Ідеї для дому
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Етажерка з кубиків


kub1__.jpg (55.95 Kb)

Прямокутна «колонка» з благородною простотою ліній або оригінальна вузька шафа довільної форми – такі ось можливості трансформування чудової етажерки з п’яти однакових за розміром шафок-кубиків. І робити цю споруду досить просто.

Ця універсальна етажерка буде на своєму місці і в кімнаті підлітку, і у передпокої. Всі п’ять її кубиків-ящиків мають однакову конструкцію та виготовлені з плити МДФ 16 мм завтовшки. Кубики можна оснастити дверцятами, а можна залишити й відкритими. Якщо задню стінку кожної шафки заклеїти дзеркальною плиткою, то можна одержати ще й додаткові дзеркала.

Шафки-кубики з’єднують одне з одним на коротких шпильках-осях, що дає можливість повертати та фіксувати їх у будь-якому зручному положенні. Етажерка є мобільною і в складеному вигляді: дякуючи чотирьом поворотним роликам, що прикріпляються до основи знизу, її можна досить легко пересунути з одного місця на інше.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Для виготовлення «кубиків» знадобиться електродриль, електро-лобзик, кондуктор для свердлення отворів під вставні шипи, струбцини, свердла та закрутки. Щоб ці кубики склеїти на шипах (шкантах), всі деталі мають бути викроєні та зроблені з максимальною точністю. Фарбувати шафки слід керуючись власною фантазією та смаками.

Розкроївши плиту МДФ на заготівки, починають виготовлення деталей. Починати можна, наприклад, з виготовлення днища кожного з кубиків.

Спочатку в ребрах днища слід просвердлити отвори під шипи. Це можна зробити з необхідною точністю, якщо скористатися кондуктором. Діаметр отворів – 8 мм, глибина – 20 мм. Вставивши в просвердлені отвори маркери, розмічають положення центів відповідних отворів на бокових стінках «кубиків». Помічаючи розташування шипів слід зважати, що задня стінка «кубику» має бути утоплена на 8 мм всередину, щоб її можна було оздобити дзеркальною плиткою. Для цього під задню стінку досить підкласти лист фанери 8 мм завтовшки. На цьому етапі корпус «кубика» складають у попередньому варіанті.

kub2__.jpg (66.89 Kb)

kub3__.jpg (66.33 Kb)

Складання кубику.

1. Прикріплений струбциною до деталі кондуктор дозволяє просвердлити отвори під шипи-шканти точно посередині ребра деталі.

2. Вставивши маркери в просвердлені отвори, деталь кладуть на рівну поверхню та, вирівнявши по її ребрах бічну стінку, позначають на ній центри відповідних отворів.

3. Для розмічення положення задньої стінки, дно та кришку «кубика», в які вже вставлені шипи, з’єднують з однією з його бічних стінок. При цьому під задню стінку з маркерами підкладають лист фанери товщиною у 8 мм.

4. До кришки кубика прикріпляють по колу шість пластикових опор, що забезпечують стійкість кубика, що знаходиться вгорі, та легкість його обертання

5. За допомогою рейсмуса та трикутника позначають положення меблевих петель. Гнізда під петлі вибирають свердлом Форстнера Ø26 мм. Припасувавши петлі, їх знімають.

6. На тимчасово зібраному корпусі помічають розташування шпильки-осі. Розібравши корпус, в деталях свердлять отвори під шпильку-вісь за допомогою електродрилю, закріпленого на свердлильному стояку.

7. Основу набирають з трьох деталей з плити МДФ товщиною 19 мм. В двох нижніх деталях вирізають круглі отвори під поворотні ролики.

8. Ґрунтують та трішки личкують основу та ручки-кульки.

9. Склеєний на шипах кубик стягують чотирма струбцинами, підклавши під їхні губки підкладки

10. Після складання кубика до його задньої стінки прикріпляють дзеркальні плитки розмірами 300х300 мм за допомогою двосторонньої липкої стрічки.

11. Два кубики з’єднують на шарнірі. Глуху гайку-втулку навертають на шпильку, помастивши нарізь епоксидним клеєм. Шпилька вісь проходить вниз крізь наскрізну гайку-втулку, а знизу на шпильку навертають ковпачкову гайку. Під гайки підкладають шайби.

kub4__.jpg (40.19 Kb)

Взагалі, висота етажерки може бути будь-якою. Так, покладені один на один п’ять кубиків приблизно дорівнюють росту людини.

Але свій чарівний вигляд етажерка набуде лише після відповідного оздоблення. Два шари білої ґрунтовки, яку треба нанести на поверхні, личковані шкіркою зернистістю 220, повністю затулять пори та дадуть деталям сірого відтінку. Щоб добре виглядав другий згори жовтий кубик, треба нанести ґрунтовку і в третій раз, або накатати валиком не менше чотирьох шарів жовтої фарби. Фарбувати краще валиком з піноматеріалу зі закругленими краями.

kub5__.jpg (51.02 Kb)

Пофарбувавши всі деталі кубиків, починають остаточне складання. При склеюванні на шипах клей заводять лише у отвори. Складений корпус тимчасово скріпляють чотирма струбцинами, підклавши пі їх губки шматки дерев’яних рейок.

kub6__.jpg (101.56 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн сходів в будинку. Всі в...

03 Jun 2022 ,orest
Сходи на другий поверх, підберіть який тип ва...

Дизайн металевих сходів до буд...

03 Jun 2022 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

03 Jun 2022 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...

Дизайн дитячої кімнати для дво...

03 Jun 2022 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Сходи до будинку своїми руками...

03 Jun 2022 ,konsol
Надворі найбільш підходящим варіантом для схо...

Дерев’яні та плетені огорожі д...

03 Jun 2022 ,konsol
Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з д...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up