Куточок для школяра

By: Євген

Облаштування робочого місця для майбутнього школяра – одне з численних завдань батьків, яке треба вирішити ще до школи. Важливо тут зробити так, щоб навчання було задоволенням, а не важкою, а не обтяжливим крадієм часу.

Треба заздалегідь організувати робоче місце. Тут має бути все необхідне – зручний стіл для виконання домашніх завдань, достатні об’єми для зберігання речей, необхідних для навчання – від ручки та олівця до рюкзака та спортивного взуття. Тому крім обов’язкового столу знадобляться полиці та шафи – зручні, компактні та безпечні.

Непоганий варіант, де стільниця розташована між двома шафами пеналами та тримається на них, а над нею – центральна відкрита полиця для книг та навчальних речей. Під стільницею – багато вільного місця, щоб дитині нічого не заважало. Верхні відсіки пеналів закриті дверцятами. У нижньому відсіку лівого пеналу – три шухляди, інші відсіки – відкриті.

shkolkut1

Куточок розміщений по всіх правилах – справа від вікна. 1 – стільницю знизу підсилюють трьома рейками.

Основним матеріалом краще обрати меблеві щити, які є екологічними, зручними у роботі та відносно недорогими.

Починати треба зі стільниці розмірами 1100х600 мм – практично стандартні розміри. Щоб не допустити травм передні кути спилюють, округляють та обробляють шкіркою. Оскільки передній край стільниці буде виступати на 20 см, його підсилюють рейками 20х45 мм.

Каркас кожного з пеналів складається з двох бічних стояків 1600х400 мм та чотирьох полиць. Верхні передні кути стояків теж округляють, а задні спилюють на кут під плінтус. Полички – 400х350 мм прикріпляють до бічних стояків саморізами 5х60 мм, перед тим просвердливши отвори для саморізів.

shkolkut2_3

Після цього вирізають задні поперечні планки та фіксують їх саморізами над верхніми поличками. Коли каркаси пеналів складені, з фанери виготовляють кутки-косинці – випилявши два квадрати 70х70 мм та розрізавши їх по діагоналі. Далі по трикутнику рівняють кожний каркас пеналу та закріпляють косинці з тильного боку – спочатку на нижньому лівому та верхньому правому кутах. Після цього саморізи кріплення затягують остаточно та встановлюють два косинці що залишилися.

shkolkut4_5

З меблевого щита вирізають нижню поперечину завширшки у 200 мм, яка має додати жорсткості всій конструкції, а також дві заготівки для центральної полички, яка буде розташована над столом. Всі три заготівки – однакових розмірів, їх довжина дорівнює довжині стільниці. Поперечину прикріпляють на відстані 290 мм від підлоги.

Центральну поличку складають з двох заготовок, з’єднуючи саморізами таким чином, щоб горизонтальна поличка впиралася у вертикальну задню стінку. Далі вирізають дві невеликі вертикальні перегородки, округляють їхні верхні кути та симетрично встановлюють на полиці.

Стільницю прикріпляють на висоті 750 мм від підлоги, а центральну поличку – на висоті 490 мм від стільниці.

Впевнившись, що всі деталі добре припасовані, середню частину розбирають, щоб далі працювати було зручніше.

Деталі для шухляд роблять з фанери 6 мм завтовшки, перед тим обробленої личкувальною машиною. Розміри днища мають враховувати присутність телескопічних напрямних висувного механізму.

shkolkut6_7

Спочатку до днища саморізами прикріпляють передню та задню стінки шухляди, потім – бічні стінки, після чого стінки з’єднують між собою. Завжди під саморізи слід свердлити отвори. Саморізи – 3х20 мм. За цією технологією роблять три шухляди, після чого з меблевих щитів роблять лицьові панелі для шухляд, розділивши перед тим нішу для них на три рівних частини та знявши розміри.

Далі для верхніх відсіків обох пеналів виготовляють накладні дверцята, висвердлюють свердлом Фостера для них глухі отвори.

Перед оздобленням всю конструкцію, крім шухляд, розбирають. Кожну деталь ретельно личкують, після чого вкривають у два шари лаку, а стільницю – у три.

Коли лак висохне, стіл складають та встановлюють ручки на дверцятах Просвердливши отвори для ручок в лицьових панелях шухляд, використовують і панелі вже в якості кондукторів для свердлення отворів в передніх стінках шухляд.

shkolkut8_9

Верхні відсіки пеналів ділять рівно навпіл додатковими полицями, закріпивши їх кутковими утримувачами. На таких же утримувачах монтують й цокольні панелі пеналів.

Стільницю остаточно встановлюють на болтах, свердлячи для них отвори в тих місцях, де перед тим були саморізи. Для безпеки використовують ковпачкові гайки.

В кінці – навішують дверцята.