Ремонт сидіння стільця

By: Євген

ststlc0

У м’якого стільця сидіння з часом продавлюється, оббиття вицвітає, витирається та навіть рветься. Але не треба одразу викликати вантажників, щоб віднесли його на смітник – полагодити меблі цілком до снаги й домашньому майстру.

ststlc1

Оновлені стільці ще будуть служити вірою і правдою, та ще й на дачі. Але спочатку треба зняти старе оббиття.

Будь які меблі пізніше чи раніше псуються, у стільців, наприклад, з часом витирається оббиття та сиплеться поролон знизу. Але це – і все. Рамки у стільців, зазвичай, у хорошому стані, якщо ви не любитель сидіти на стільцях, розгойдуючись на задніх ніжках. Так що тут всієї роботи – перелицювати оббиття сидіння. Це не дуже складно, але матеріалом, інструментом та бажанням запастись все ж треба.

Спочатку з сидінь знімають старе оббиття (можливо під ним можна знайти діаманти від бабусі). Але зазвичай замість діамантів там можна знайти поклади зіпсутого липкого поролону, який, можливо, прийдеться зішкрібати ножом.

Подальше дослідження стільця може виявити пласкі подовжні пружини, які мабуть у гарному стані, але пам’ятаючи сумний досвід з поролоном, їх можна підсилити, щоб не так перегиналися та не нищили новий поролон.

До кожної рамки з цією метою прикріпляють саморізами смужку з неіржавки-сталі перпендикулярно до пружин.

ststlc2

Щоб поролон не контактував з пружинами під нього підкладають товстий синтетичний матеріал, наприклад, від старого килиму або паласу. Його вирізають по кромці рамки та прикріпляють степлером.

Купляють поролон завтовшки десь у два сантиметри. Його вирізають з припуском по сантиметру по всьому периметру. Тканину краще пошукати десь із старих запасів – дружина має бути в курсі. Якщо це барвистий вельвет – то це саме те що треба для дачі.

ststlc3

Новий поролон та тканину для оббиття сидінь вирізають з невеличким припуском.

Вельвет вирізають з запасом на загинання. Після розрізання у запланований розмір (разом з припуском), починають закріпляти оббиття скобами. Першим ділом закріпляють матеріал з невеличким натягом на серединах протилежних боків рамки.

Потім загортають кутки та також закріпляють їх скобками. Далі , рівномірно натягуючи тканину, прикріпляють частини, що залишились.

ststlc4

На завершення вкривають білою щільною тканиною всі загини, пружини та рогожку. Цю тканину також вирізають з припуском та закріпляють. Тепер сидінням можна милуватися з будь-якого боку та тішитися донесхочу.

Залишається вставити сидіння до стільця та користуватися ним у своє задоволення.