Робимо гамак

By: Євген

gamak0

Гамакам вже не одна тисяча років, але цей атрибут відпочинку продовжує дивувати людей своїм оригінальним та романтичним виглядом. Зважаючи на те, що є безліч конструкцій гамаків, то крім свого прямого призначення – відпочинку, гамак може бути і досить незвичною прикрасою вашого саду. Крім того, у нього є ще одна беззаперечно позитивна властивість для заміського будиночку – у складеному вигляді він займає зовсім мало місця.

Розкладений же гамак, при наявності необхідних опор, може перетворитись у досить зручне ліжко або повітряне крісло, яке не торкається землі і тому повністю захищене від комах, що повзають.

Але гамак можна розвісити в будь-якому куточку власної хати чи квартири, були б опори та бажання. Гамак – це економія простору, під ним можна розташувати дрібні меблі та навіть ліжко. Якщо вдало добрати гамак в тональність до дизайну інтер’єру, то він стане родзинкою всього приміщення.

В середньому довжина гамаку складає 1,8-2,4 метри, а ширина – 1,1-1,4 метри, тож, керуючись цими даними можна заздалегідь підібрати йому місце в хаті або поза нею та шукати точки підвішування.

Суттєвим моментом у складі гамаку є тканина. Краще обрати натуральну бавовну або льон, особливо у приміщенні. Ці матеріали добре вбирають вологу, менше подразнюють та не натирають шкіру.

gamak1

Але синтетика теж має свої переваги. Ці тканини з нейлону, поліестеру та ін., швидко висихають, тривкі до гниття, добре очищаються, тож на свіжому повітрі можна зупинитися і на них.

Але серед досвідчених користувачів особливою пошаною користується так звана вітрильна тканина – міцна довговічна.

Якщо ставити гамак між деревами, треба зважати, щоб товщина стовбура була не менше двадцяти сантиметрів. В будь-якому випадку треба звертати увагу на міцність опор, не забуваючи при цьому, що дітям подобається стрибати та розгойдуватися на цьому чудовому пристрої.

Плануючи регулярне користування гамаком, доречно вкопати для його підвішування стовпи, але вони мають бути вкопані на глибину не менш ніж 0,9 метри. При чому на цю глибину вони засипаються камінням або бетонуються.

Стандартна відстань між опорами – до трьох метрів.

За відсутності дерев та стовпів можна скористатися стандартною підпорою для гамака, яку роблять з металу або дерева.

Закріпляти гамак слід з деяким натягом, бо з часом линви розтягуються та гамак однаково провисає. Але при цьому треба пам’ятати, що чим сильніше гамак натягнений, тим більше навантаження на опори.

Стандартною висотою підвішування вважається – метр-півтора. Але, якщо ви бажаєте висіти десь під небесами, не забувайте, що на такій висоті крутильний момент, що діє на дерева чи стовпи суттєво збільшується, тобто треба обирати більш міцніші опори.

Від краю полотна місця закріплення мають бути розташовані на відстані не менше 0,3 метри.

Щоб закріпити гамак слід використовувати линви діаметром не менше десяти міліметрів. Для запобігання перетирання канатів слід додатково використовувати коуші. Але зараз промисловість виробляє купу додаткових аксесуарів для кріплення вантажів, це анкерні болти, карабіни, скоби, коуші, вушка.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Можна спробувати зробити гамак власноруч

Наприклад, для виготовлення мексиканського варіанту треба мати дві попруги з тканини довжиною у три метри ти півтори метри завширшки.

На кожному шматки тканини треба загорнути боки та прошити завширшки у 1,5-2 сантиметри.

Далі – зшити два полотна довгими сторонами на протязі двох метрів. Підгорнути короткі сторони на два сантиметри та прошити, створивши тунель з кожного боку

У ці тунелі затягується нейлоновий шнур, нам тканина стягується, стягнутий вузол двічі обертається кінцями шнура, кінці його зав’язуються.

До місць закріплення (наприклад, дерев) прив’язується груба линва з використанням коушу для запобігання перетирання. Линву прикріпляють до створених по кінцях гамака вузлів, використовуючи петлю «удавку». Натяг гамаку регулюється також линвою.

Рекомендують вкласти між шарами тканини якийсь килимок для більш комфортного відпочинку.

gamak2

Для виготовлення бразильського варіанту беруть дві попруги з тканини розмірами 2,0х0,9 метри та зшивають разом довгими сторонами.

Короткі боки загортають на два сантиметри та прошивають. Далі з інтервалом 8,5 см встановлюють люверси, але замість них можна пришивати петлі з тканини для протягування шнура, просто в даному випадку тканина має бути міцнішою та тривкою.

Потрібні також дві дерев’яних рейки 5х5 або 6х6 сантиметри, кожна довжиною 0,9 метри, тут можна використати держаки від лопати. В рейках свердлять отвори діаметром 20 мм, щоб проліз подвійний шнур. Для першого отвору відступають від краю на 2,5 сантиметри а далі інтервал складає 8,5 сантиметри.

Далі береться двадцять метрів нейлонового шнура (репшнур), який нарізають шматками по метру. Кожен шматок шнура протягують через отвір у рейці, через люверс, та знову заводять у отвір у рейці. Ця операція здійснюється з кожного боку тканини.

Кінці шнурів вирівнюють при цьому відстань ід них до рейки має дорівнювати півметра. Кінці шнурів складають в жмут, зав’язують та заплітають вузол.

Бразильський гамак – готовий!