Витончений столик під умивальник
Такий столик зробити, звичайно, не так просто. Треба не лише добре володіти інструментом, але й досить точно зробити розмітку. Це – найскладніша частина роботи.
Вироби з дубу несумісні зі сталевими кріпильними елементами, навіть, вкритими латунню. При контакті з ними деревина втрачає своє природне забарвлення. Для з’єднань краще використовувати латунні шурупи. Отвори під них треба спочатку «прогнати» сталевим шурупом, а вже після цього використовувати латунні
Матеріали:
- 4 дубових бруски для ніжок – 580х60х60 мм
- 1 дубова дошка для передньої царги – 850х170х35 мм
- 2 дубових дошки для бічних царг - 420х170х35 мм
- 1 дубова дошка для тильної царги - 700х100х20 мм
- 1 дубовий щит – 2700 (3х900)х20х20 мм
- 1 дубова дошка для щитка при стіні – 800х100х20
- Шурупи з потайною голівкою 6х50 мм та 3х18 мм
- 6 меблевих кутків
Закруглення стільниці та щитка, що захищає стіну від бризок не повинні бути крутими та глибокими – всі вигини мають плавно переходити з одного в інший.
Щиток при стіні випилюють по шаблону, який прийдеться виконувати самому. Шаблон роблять з плити МДФ або фанери. Ніжки столу на п'ять градусів відхилені від вертикалі, при тому задні лише вбік, а передні ще й уперед.
- Вирізають по довжині (до 850 мм) та стругають до товщини 60 мм бруски, призначені для виготовлення ніжок. При струганні поверхні заготівок електрорубанком не слід наближатися до позначених ліній ближче, ніж на 0,5 мм, далі доходити до розміру треба вже ручним рубанком
Заготівки для ніжок сортують за малюнком текстури залежно від їх положення (спереду чи ззаду столу). На передніх ніжках позначають лінії скосу верхнього торця під кутом 85 градусів. Скіс має бути направлений в бік переднього лицьового ребра. На задніх ніжках скіс направлений в бік зовнішньої кромки.
Далі на заготовках позначають гнізда завширшки 12 мм на відстані 11,5 мм від передньої кромки під шипи царг.
Фрезерною машинкою з циліндричною пазовою фрезою діаметром 12 мм вирізають по позначеному шість гнізд під шипи за виключенням двох у задніх ніжках з боку кромок, що направлені всередину. Тут ширина гнізд – 6 мм, та вони мають бути розташовані в 7 мм від тильних кромок ніжок.
- На кромках ніжки позначають закруглений перехід від верхньої частини до нижньої, яка звужена.
- Розмічають звуження ніжок. Товщина звуженої частини ніжки – зверху – 40 мм, а знизу – 23 мм.
- Закріпивши ніжку в лещатах, електролобзиком випилюють ніжки по позначений лініях. Виконавши перший різ з боку однієї кромки, повертають заготівку на 90 градусів та обробляють з боку другої кромки.
- Сліди від пилки лобзика на звужений частинах ніжок видаляють личкуванням.
- Знову затискають ніжку у лещатах, та стругають її товсті частини до позначених ліній. Плавні переходи обробляють стрічковою личкувальною машинкою.
- Відрізавши царги по довжині з невеличким припуском та помітивши їх контури, спилюють зайве. На верхню кромку передньої царги наносять мітки, які позначають довжину її видимої (без шипів) частини, що дорівнює 615 мм. Приклавши до кромки царги шмиґу, налаштовану на кут 85 градусів, ножом роблять розмічення. За допомогою косинця та шмиґи проводять замкнену лінію на всіх кромках заготівки. Довжина бічних царг від заплечика до заплечика – 360 мм, при цьому тильний заплечик розташований під прямим кутом до верхньої кромки.
Завершивши розмічання, виконують шипи дисковою пилкою або дрібнозубою ножівкою по дереву.
- Закругляють ребра шипів та припасовують їх до гнізд. Якщо треба – заплечики підрізають.
- Впевнившись у вірності розмірів переносять скоси ніжок на верхні кромки царг. Розкладають та стругають на укіс верхні кромки царг. Позначивши криву на поверхнях царг, виконують електролобзиком їх нижню кромку. Підстілля складають насуху та перевіряють якість припасування деталей, з'єднують деталі клеєм та стискають струбцинами. Затягнувши струбцини, перевіряють прямокутність підстілля та видаляють залишки клею.
- Вирізають три заготівки довжиною по 900 мм для стільниці. Орієнтуючись по лініях текстури, розкладають їх таким чином, щоб звести до мінімуму вірогідність жолоблення стільниці та щоб сучки опинились по можливості в середині – це місце однаково будуть вирізати під раковину. На кромках заготівок вирізають вузькі пази під шпонки. Деталі з'єднують на шпонках з клеєм та стягують щит струбцинами. Коли клей затвердіє, струбцини знімають та укладають стільницю на підстілля так, щоб з тильного боку створився звис 20 мм завширшки.
М'яким олівцем наносять профіль фігурної кромки. Випилюють стільницю електролозиком по помічених лініях та обробляють личкувальною машинкою. Остаточно формують профіль кромки фрезеруванням.
- Виготовивши з фанери шаблон (його форма має відповідати формі передньої кромки стільниці), виставляють його на стільницю та оцінюють відповідність їх форм.
- По шаблону позначають контур щитка при стіні та вирізають його лобзиком. Свердлять з нижнього боку стільниці отвори під шурупи кріплення.
- Поклавши стільницю на верстак лицьовим боком, встановлюють на неї підстілля та закріпляють на меблевих кутках. Поставивши сіл на ніжки, прикріпляють щиток, той що до стіни, на клею та шурупах. На завершення ніжки знизу підрізають. На стільниці розмічають отвір під раковину та вирізають його. Встановлюють раковину на місце, ущільнюють шпарини по контуру силіконовим герметиком.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!