Комод – це зручно!

By: Євген

komod0

По-французьки commode, означає – «зручний», і це повністю відповідає властивостям цього предмету меблів. Ширина комоду хай буде 800 мм.

Спочатку треба визначитись з конструкцією, хай це буде високий комод з п’ятьма шухлядами. У якості основного матеріалу можна вибрати соснові мебльові щити, якщо брати їх шириною 400 мм, то глибини комоду вистачить, та ще й трішки грошей можна заощадити. Відповідно до проектних розмірів обирають і фурнітуру – телескопічні напрямні для шухляд.

1. Спочатку треба викроїти бічні стінки. При обчислюванні висоти не слід забувати про товщину верхньої та нижньої полиць, висоту лицьових панелей шухляд (для їх виготовлення використовується мебльові щити шириною 200 мм при висоті самих шухляд 170 мм), зазори між ними та висоту цоколя – всі ці дані мають бути враховані. Таким чином, розміри бічних панелей виявились 400х1200 мм. Нижні кути бічних стінок слід спиляти під плінтус, а верхні кути з лицьового боку закруглити, спочатку ножівкою, а потім личкувальною шкіркою. Верхню та нижню полички розмірами 400х800 мм також треба викроїти з щитів. Для міцності бічні стінки з тильного боку треба з’єднати смугою з мебльового щита.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

2. Підготувавши основні деталі, починають складання конструкції. Розмічають та свердлять в обох бічних стінках по три отвори для кріплення, виставляють нижню полицю та скріпляють її зі стінками саморізами. Складений фрагмент кладуть на підлогу догори тильним боком, укладають між бічними стінками лицьові панелі для шухляд. Щоб зазори між панелями були однаковими, у якості міри можна використати монети, які вставляють у кожний зазор по дві штуку з обох сторін лицьових панелей, в тому числі і з боку ребр. Таким чином точно визначилось положення верхньої полиці, для якої треба розмітити та просвердлити отвори для кріплення в бічних стінках. Їх скріпляють саморізами. Потім, не прикріпляючи, слід приміряти тильну перемичку.

3. З шматка ДВП випилюють задню стінку для комоду та прикріпляють її саморізами лише до верхньої полиці.

4. Корпус комода ставлять в вертикальне положення та трикутником виправляють його, щоб внутрішні кути стали прямими. Потім саморізами прикручують задню стінку до бічних та нижньої полиці. Тільки після цього остаточно закріпляється тильна перемичка двома саморізами з кожного боку.

komod1

5. Верхня планка встановлюється точно так, як тильна перемичка. Між цією планкою та верхнею полицею залишають невеличкий зазор, який може знадобитися для прокладки дротів до світильника або акваріуму, якщо потім будете розміщати їх на комоді.

6. Завершивши складання корпусу комода, починають виготовлення шухляд. Висувні механізми (телескопічні напрямні) можна придбати в магазині, обираючи по довжині, яка має бутитрішки менше за глибину комода. Напрямні прикріпляються до бічних стінок на внутрішніх поверхнях корпусу на відстані (всередину) від лицьових ребр деталей, рівній товщині лицьової панелі шухляди. Відстань між двома змонтованими телескопічними напрямними визначила ширину шухляди та днища для неї. Дно випилюють з фанери 6 мм завтовшки.

7. Стінки шухляди виготовляються по готовому днищу, висотою 170 мм. Відпилюють задню та передню стінки шухляди довжиною, що дорівнює ширині днища, а короткі бічні стінки шухляди довжиною, що дорівнює глибині днища мінус сумарна товщина передньої та задньої стінки. Стінки стикують таким чином, щоб саморізів, які їх з’єднують, не було видно при висунутій шухляді. Попереду голівки саморізів закриває лицьова панель.

8. Просвердливши отвори під саморізи, запобігаючи розтріскуванню фанери, до днища прикріпляють спочатку передню та задню стінки…

9. …а після того й бічні стінки шухляди. На довершення стінки скріпляються одна з одною. Так робляться всі п’ять шухляд.

10. Дбайливо розмічають положення напрямних для кожної шухляди, послідовно прикріпляють їх, після чого монтують і шухляди. Змірявши пройму під нижньою полицею, вирізають з меблевого щита цоколь, він встановлюється в останню чергу. Далі всі відкриті поверхні деталей, включаючи лицьові поверхні шухляд, вкривають двома шарами лаку. Через добу можна починати остаточне складання.

komod1

11. Позначивши положення ручок на лицьових панелях шухляд, свердлять отвори під кріплення. Приклавши панель до нижньої шухляди, та контролюючи зазори, крізь просвердлені отвори роблять позначку на передній стінці шухляди, свердлять у ній отвори та прикручують ручки. Додатково зсередини вкручують пару саморізів

12. Так послідовно монтують всі п’ять лицьових панелей. Зазори між панелями знов фіксують монетами. Результатом роботи буде чудовий комод, яким можна довго милуватися та використовувати за призначенням.

komod3