Кухонний стелаж

By: Євген

kuhstel

Якщо всі продуктові припаси, в тому числі і в банках, тримати в квартирі, без додаткових меблів, скоріше за все – на кухні – не обійтися. Тож приходиться самому проектувати та виготовляти різні шафи та стелажі, які б не порушували стиль інтер’єру, були місткими на не були схожі на своїх серійних братів, які пропонуються у магазинах меблів.

Щоб знизити витрати праці при виготовленні стелажу можна використати стругані соснові дошки 18х140 мм, а для кришки придбати дошку для підвіконня 40х200х1600 мм з профільованим верхнім ребром. З цією роботою можна впоратись при наявності мінімуму спеціальних інструментів. Найбільш важкою операцією тут може стати висвердлювання монтажних отворів у бічних стінках з боку ребра, адже їх ширина – 140 мм. Якщо ж кріпити стелаж до стіни металевими кутками, то їх буде видно, це не кожному перфекціоністу до вподоби.

kuhstel2
 1. Так, приблизно, виглядає кухня, коли немає де покласти банки з продуктами.
 2. Нове сховище можна влаштувати біля дальньої стіни на кухні.
 3. При відсутності дискової пилки або лобзика кроїти заготівки довше, але й пилюки менше.
 4. Дивіться відео ідеї сухого струмка

 5. Гострі ребра на торцях деталей після розкрою слід притупити личкувальною шкіркою середньої зернистості.
 6. На бічних стінах стелажу слід зробити вирізи, що відповідають розмірам короба на підлозі, який ховає газову та водопровідні труби.
 7. Бічні стінки зв’язують верхньою поличкою, яку складають попередньо.
 8. kuhstel3
 9. Проміжні стінки з’єднують з поличками на шипах (шкантах) Ø6 мм, а бічні стінки прикручують до полиць саморізами. Нижня поличка-добір разом з кришкою створюють повноцінну полку.
 10. Стелаж без кришки встановлюють на місце, щоб позначити положення кришки. За проектом вона має замінити частину профілю, що обрамляє дзеркало на стіні.
 11. Виконавши розмітку, свердлять отвори під шипи у кришці та відповідних деталях. Після нанесення клею, корпус стелажу ставлять на шипи.
 12. kuhstel4
 13. Перед кріпленням стелажу до стіни перевіряють якість його припасування до елементів інтер’єру, які маємо – коробу для труб та дзеркалу на стіні.
 14. З боку ребр бічних стінок свердлять довгим свердлом Ø4 мм отвори для довгих саморізів.
 15. kuhstel5
 16. Можливо, свердлити прийдеться з двох боків, назустріч одне одному, тому цю операцію слід робити акуратно. Потім з боку лицьових ребр розсвердлюють отвори під головки саморізів на глибину 40 мм.
 17. По отворах в бічних стінках стелажу розмічають розташування дюбелів та свердлять у стіні отвори під дюбелі та встановлюють їх.
 18. Тимчасово прикрутивши стелаж до стіни саморізами, припасовують та монтують з обох боків від нього профілі обрамування дзеркала та плінтуси
 19. зверху коробу на підлозі.
 20. Після цього стелаж остаточно притягують до стіни. Отвори на голявками саморізів…
 21. …треба заглушити шипами Ø10 мм (з магазину). Частини шипів, що випинають над поверхнею бічних ребр личкують врівень з ребрами. Тепер стелаж міцно стоїть.

. . . . . . . .

kuhstel6