У багатьох людей, що живуть у квартирах 60-70 років минулого століття такі малі передпокої, що й удвох не розвернутися. Але є різні варіанти виправлення цієї ситуації.
Стандартний варіант – передпокій у квартирі – 2х1,9 м, висота стелі – 2,5 м. До того ж у передпокій веде четверо дверей – вхідна, з кухні, санвузла та кімнати. Тут і тісно, і речі нема де розкладати та зберігати. Треба шукати рішення, як використати простір передпокою більш раціонально.
Наприклад, можна майже по всій стелі зробити антресоль, а вздовж стін установити відкриті стелажі. Це має допомогти з додатковою площею для зберігання речей, а вузькі стелажі не будуть «з’їдати» багато місця.
Каркас антресолі робиться з алюмінієвих кутків, які закріпляються на стінах. Середню частину каркасу можна зробити з Т-профілю, який підвішують до стелі на кутках, що закріпляються на стелі. Краї цих кутків тримаються на таких же підвісах.
Не самою простою частиною роботи по складанню каркасу є припасування кутків по довжині, оскільки стіни у таких передпокоях, зазвичай, нерівні. Коли каркас складений, приступають до оздоблення. Наприклад, можна обрати бамбукову рогожку, а основу зробити з панелей ДСП, які, до речі, можна взяти з старих меблів.
Спочатку нарізають рогожку по потрібних розмірах, але дають деякий запас. Після цього треба розкроїти та розрізати панелі ДСП, що вони лежали на кутках, та додавали необхідну жорсткість всій конструкції. Готові деталі монтують на каркасі. Спочатку кладуть рогожку у кожне гніздо каркасу, на неї наносять клей «рідкі цвяхи» та згори вкладають панель ДСП. З обох боків треба притискати, щоб приклеїлось краще. В самому кінці рогожку вкривають у два шари лаком. Працювати з рогожкою приємно, вона приємна на вигляд, легко ріжеться ножицями не сиплеться та не кришиться. Її можна протирати вологою ганчіркою. Тому рогожку можна використати і для опорядження нижгьої частини передпокою.
За тим же принципом роблять і ляду, вішають її на петлі, встановлюють прості світильники. Струм підводять за допомогою гнучких проводів, щоб при частому користування вони не вийшли з ладу.
В результаті антресоль з висотою 45 см виходить досить місткою та міцною.
При оформленні меж панелі, зовнішніх та внутрішніх кутів можна використати ламіновані ПВХ розкладки та кутки.
Стелажі для одягу та взуття роблять, використовуючи у якості стояків сталеві труби системи Joker. Такі стелажі не захаращують приміщення, їх легко регулювати по висоті, та й виготовлення їх зовсім не складне.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Система Joker доступна за ціною та має великій набір аксесуарів. Найбільше стануть у нагоді особливі ніжки, заглушки, кільця фіксатори. Враховуючи економне використання простору при подібній архітектурі можна запланувати два стелажі вздовж протилежних стін передпокою. Один – з поличками по всі довжині до стелі, а другий, лише з трьома поличками, над якими монтуються перекладина для з труби тремпелів.
Для виготовлення полиць розрізають в розмір панелі ДСП, позначають, та свердлять отвори. Лобзиком можна закруглити кути, а ребра полиць – заклеїти кромочною стрічкою.
Стелаж краще поставити на своє місце, та складати за допомогою ватерпасу та терпіння. Тут знадобиться помічник, який буде тримати стояки.
При складанні на труби спочатку надягаються фіксатори та полички. Після того, разом з помічником ставлять вертикально стояки та прикріпляють полички до труб, користуючись ватерпасом. Потім саморізами прикручують фланці до полиць, ва стояки – до стін. До підлоги селажі можна не кріпити.
Після ремонту у передпокої на стелажах та вішалці можна буде розмістити багато одягу та взуття. Передпокій стане просторим, та двоє людей точно зможуть там розміститися.
Каркас антресолі роблять з алюмінієвого кутка Для оздоблення антресолі можна обрати бамбукова рогожка Дверцята ляди, що навішують на петлі, легко відчиняються всередину антресолей
В дверцята ляди вмонтовані круглі світильники При оформленні меж панелі з рогожки, внутрішніх та зовнішніх кутів стін використані ламіновані ПВХ розкладки та кутки