Такий столик стане у пригоді і в кухні, і в дитячій кімнаті та і в спальні він теж не буде зайвим. У згорнутому вигляді він займає зовсім мало місця, а в розкладеному являє собою досить надійну та стійку конструкцію.
Напівкругла кришка столу має радіус 500 міліметрів, крім того у складі конструкції присутня поличка (100х1000 мм) та поворотна опора. Всі ці деталі вирізають лобзаком з багатошарової фанери. Щоб зручніше було випилювати в опорі отворі краще скористатися особливим циркульним бічним упором, який забезпечить точне різання по колу. Розташувати цей отвір треба таким чином, шов ширина перетинок, що залишаються на опорі, була не менше 50 мм. У верхньому ребрі опори, ближче до переднього краю, свердлять отвір та закріпляють у ньому за допомогою клею шип діаметром шість міліметрів, який має виступати на п’ять міліметрів. Він буде в подальшому виконувати роль фіксатора опори, коли кришка-стільниця буде відкидатися. В нижній частини кришки під цей шип свердлять відповідний отвір.
. . . . . .
Перед складанням столика всі деталі ґрунтують та вкривають кольоровим лаком.
До стіни слід шурупами прикріпити утримуючі бруски таким чином, щоб горизонтальний брусок опинився на висоті приблизно сімсот міліметрів. Поворотну опору та відкидну кришку з’єднують на петлях з брусками.
Після цього монтаж столика вважається завершеним. Якщо планується використовувати його у спальні в якості туалетного, то над ним, звичайно, слід повісити люстро. Але, які б не були задуми щодо функціонального призначення столика, для нього слід продумати освітлення.
Нерухому частину стільниці, що має ширину (коли кришка складена) сто міліметрів можна використовувати у якості полички для різних дрібниць.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Розміри столика можуть коливатися у будь-який бік, це залежить від можливостей, смаків та потреб, але при цьому обов’язково має виконуватися формула: ширина нерухомої частини стільниці повинна бути більше ширини горизонтального бруска мінімум на товщину фанерного листа. А краще – трішки більше. Лише при цій умові столик буде вільно складатися.
Для виготовлення столика знадобляться листи фанери 16х600х1000 мм, 16х100х1000 мм та 16х400х400 мм, а також бруски 44х44х360 мм та 44х44х815 мм.
Крім того знадобляться п’ять петель 50х50 мм, шурупи до них, шип 6х30 мм, клей, ґрунтовка та лак.