Якщо лоджію обшити пластиковими панелями, вона безперечно стане світлішою та затишнішою. Оздоблення панелями – простий та недорогий метод перетворення захаращеної зони у додаткові житлові метри, та непогане приміщення для відпочинку.
Передусім всі шпарини слід закрити монтажною піною Обшиття панелями ПВХ починається з встановлення решетування з сухих дерев’яних брусків, які прикріпляють дюбелями на стелі. Якщо стеля на балконі похила, під бруски підкладають шматки фанери або брусків.
Після встановлення решетування можна протягнути провід у подвійній ізоляції, якщо ви збираєтесь ставити світильник Щоб увімкнути світло на лоджії можна встановити вимикач у суміжній кімнаті, якщо звідти зручніше керувати освітленням. Для цього прийдеться просвердлити глухий отвір в стіні під коробку, а провід провести крізь стіну, просвердливши її наскрізь побідитовим свердлом.
Більшість людей приймають саме це – верне рішення – використовувати для обшиття пластикові панелі, як максимально зручний, простий та економічний матеріал. Найкращою гамою для лоджії або балкону є білі стіни та укіси вікон та стіни, наприклад, кольору «Білий ясен», хоча це – справа смаку. Але для початку слід розрахувати кількість та вартість матеріалів. Для балкону (лоджії) розмірами 3350х2500х1000 мм знадобиться приблизно на стіни – 24 панелі ПВХ 250х2600х8, на стелю – 7 панелей ПВХ 250х3000х8, 10 стартових планок 3000х8, 4 кутки ПВХ 30х30х3000, 36 брусків 20х40х2500, 2 бруски 40х50х2500, 3 бруски 13х30х2500, різні саморізи, ріхні дюбель-цвяхи, 2 листи фанери 1500х1500, рідкі цвяхи, 4 плінтуси довжиною 2500 мм, лінолеум (по місцю) та балон монтажної піни.
Після всіх підготовчих робіт починають обшивати стелю білими панелями. Спочатку кріпиться стартова смуга, потім кожна панель прикріпляється за допомогою саморізів з великою голівкою. Для тих, кому подобаються степлери, можна скористатися і цим пристосуванням.
Після облаштування стелі можна підвісити світлодіодний світильник, він не нагріває панелі, тобто виконує вимоги пожежної безпеки. Для його кріплення передбачаються два бруси під обшивкою. Після закінчення стелі роблять решетування бічних стін та біля вікна. Решетування роблять з малими інтервалами, щоб панелі не прогиналися. Знизу по периметру також кладуть бруски для плінтусів. На найдальшій від дверей бічній стіні решетування відсувають від стіни, залишаючи місце для прокладання комунікацій системи кондиціонування. Сам кондиціонер встановлюється на зовнішній стіні лоджії. Решетування на стінах кріпиться дюбель цвяхами
Після встановлення решетування стіни обшивають, починаючи зі стартової планки біля вікна, та продовжуючи по периметру. В останню чергу закріпляються панелі нижче підвіконня. Тут можна частково використати обріз панелей від стін Найбільш складна частина роботи – обшивання укосів біля двері та вікна. Треба попередньо змонтувати бруски решетування.
Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду
Потім на решетування кріпляться панелі, також зі стартової планки.Після облаштування стелі можна підвісити світлодіодний світильник, він не нагріває панелі, тобто виконує вимоги пожежної безпеки. Для його кріплення передбачаються два бруси під обшивкою. Після закінчення стелі роблять решетування бічних стін та біля вікна. Решетування роблять з малими інтервалами, щоб панелі не прогиналися. Знизу по периметру також кладуть бруски для плінтусів. На найдальшій від дверей бічній стіні решетування відсувають від стіни, залишаючи місце для прокладання комунікацій системи кондиціонування. Сам кондиціонер встановлюється на зовнішній стіні лоджії. Решетування на стінах кріпиться дюбель цвяхами. Після встановлення панелей на кути наклеюють фінішні кутки ПВХ на рідкі цвяхи.
На готову підлогу з дошок кладуть фанеру 10 мм завтовшки та прикручують її до дошок саморізами. На фанеру кладуть лінолеум, а після того, як він відлежиться (три дні), закріпляють по периметру пластиковими плінтусами