Тепла водяна підлога

By: Євген

teplovod0

Тепла водяна підлога в стані не лише обігрівати будинок в холодну погоду. У літню спеку по трубах може обертатися холодна вода, тоді температура в кімнатах стане комфортнішою. Зараз у продажу є комплексні системи, матеріали, деталі, пристосування яких дають можливість зробити монтаж досить простим та надійним. В них передбачені не лише труби, але й панелі для їх розміщення, звуко- та теплоізоляція, демпферні стрічки, особливі інструменти та аксесуари.

Починають монтаж пристроїв теплої водяної підлоги починають з закріплення на стіні демпферної пінополіуретанової стрічки, що клеїться сама. Вона компенсує теплове збільшення бетонного шару при нагрівання та виконує роль теплоізоляції, зменшуючи втрати тепла крізь стіни. По всій довжині стрічки посередині є поліетиленовий фартух. Стрічку закріпляють по віх краях приміщення, навколо колон, прорізів дверей та сходинок, не допускаючи розривів.

teplovod1

Починають монтаж пристроїв теплої водяної підлоги починають з закріплення на стіні демпферної пінополіуретанової стрічки, що клеїться сама. Вона компенсує теплове збільшення бетонного шару при нагрівання та виконує роль теплоізоляції, зменшуючи втрати тепла крізь стіни. По всій довжині стрічки посередині є поліетиленовий фартух. Стрічку закріпляють по віх краях приміщення, навколо колон, прорізів дверей та сходинок, не допускаючи розривів.

Наступним кроком є облаштування теплоізоляції за допомогою полістирольних плит з показником щільності не менше за 35 кг/м3. Потужність шару теплоізоляції обирають залежно від запланованого режиму тепла в приміщеннях, враховуючи ті, що розташовані нижче. Для підлог по ґрунту або над льохом кладеться шар теплоізоляції 90 мм завтовшки, у всіх інших випадках досить і 30 мм.

Над шаром теплоізоляції кладуть мультифольгу для відбивання променевої енергії та направлення її у приміщення. Це – зменшення теплових втрат. Ще – мультифольга водонепроникна та запобігає проникненню цементного молока та вологи у теплоізоляційний матеріал, коли буде заливатися шар бетону. Поліетиленовий фартух стрічки зверху вкриває теплоізоляцію.

Для спрощення вкладання труб передбачені особливі панелі з полістирольного листа завтовшки у міліметр, на яких є фіксатори. Панелі вкладаються внапуск та з’єднуються одна з одною за методом кнопкового кріплення. Робота починається з якогось кута кімнати. Коли монтаж добереться до протилежної стіни, панелі обрізають ножом.

Пластикові або металопластикові труби допускають максимальну температуру теплоносія +98оС при робочому тиску 6 – 10 бар. Термін користування – п’ятдесят років.

Труби розташовують на панелі згідно проекту та просто втискають рукою проміж рядами фіксатором. Мінімальний радіус згину труби – п’ять її діаметрів. Ці змійовики з труб від’єднують до розподільчого колектору

В кінці робиться гідравлічне випробування тиском, в півтора рази більшим за робочий тиск. Підтікання не дозволяються.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Товщина стягування над трубами має бути в діапазоні 30-70 мм, зазвичай – 45 мм. Перед тим, як робити стягування поверхню чистять від пилу та бруду, за допомогою пилососа. При заливанні стягування в трубах треба тримати тиск не менше трьох бар. На протязі трьох діб з моменту бетонування температура стягування не має бути нижчою за +5оС, а саме стягування, що твердіє, має захищатися від протягів, передчасного висихання та механічних впливів. Стягування набирає міцність за 21 день.

Теплове випробування системи здійснюють після остаточного затвердіння, тобто через 20-28 днів. Випробують з початкової температури носія +25оС, збільшуючи її щоденно на 5оС до досягнення проектних значень.

По завершенні випробувань укладають чистове покриття на підлогу – плитка, паркет, ламінат та т. ін. Ці матеріали мають бути дозволені до використання на теплих підлогах.

teplovod2

Панели укладають внапуск та фіксують одну на іншій на кнопкових з’єднаннях При необхідності виконати розмір панелі її обрізають ножом. Панелями треба вкрити всю поверхню підлоги. Слідом за утеплювачем та мультифольгою починають монтаж панелей для вкладання труб. Фіксація труби на панелі здійснюється простим натисканням руки. Труби також гнуть вручну.

teplovod3

Викладені з труб змійлвики під’єднують до розподільчого колектору. Труби системи випробують при підвищеному тиску та лише після того роблять стягування.

teplovod4

Коли затвердіє бетонне стягування зверху стелять заплановане фінішне покриття підлоги

teplovod5

Підтримувати необхідну температурну у приміщеннях можна в автоматичному режимі при встановленні відповідної системи керування теплою підлогою, що складається з контролера та термостатів. Вона керує температурою повітря у кожному приміщенні, залишається позначити бажане значення.

Хоча тепла водяна підлога у нас не так розповсюджена, як електрична система, при наявності магістрального газу та теплового насосу можна одержати суттєву економію на обігріві будинку.