Стелаж за дверима

By: Євген

ss0

У санвузлах та на кухні частіше за все важко розшукати місце для зберігання побутових дрібниць, тому й доводиться розвішувати громіздкі полиці. В той же час за дверима завжди знайдеться хоч і невеличкий, але вільний простір, який – гріх не використати. Досить, наприклад, розташувати там вузький стелаж для зберігання миючих засобів, щіток, серветок та іншої дрібноти, як вільного місця стає помітно більше. Лише не треба ставити на верхні полиці праски та інші важкі речі, адже полиці все ж вийдуть вузькими. Ще одне попередження – ручка дверей не має впиратися у елементи каркасу, а тим більше у речі на полицях.

. . . . . . . .

На Малюнку 1 габарити стелажу не вказані, адже двері у всіх можуть бути різні, так само, як і глибина ніші. Всі розміри слід назначати по місцю.

Такі меблі можна, навіть не поспішаючи, скласти вдома на протязі дня. Для цього потрібні лише шурупи саморізи та стругані дошки. Для виготовлення елементів стелажу оптимальними будуть мебельні щити товщиною у вісімнадцять міліметрів, або ламіноване ДСП товщиною у шістнадцять.

. . . .

ss1

Перемички можна закріпити саморізами (Малюнок 2) або у боковинах з боку стіни зробити під них пази, що підсилить всю конструкцію, зробить її жорсткішою. Ці ж перемички можна використовувати і для кріплення стелажа до стіни. Перемички треба ставити таким чином, щоб вони не випиналися за краї боковин.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

. . . .

Підготувавши всі деталі, слід позначити місця під отвори на боковинах для кріплення поличок та перемичок. Краще робити твори у боковинах на свердлильному верстаті, адже отвори, зроблені ручним дрилем «під кутом» призведуть до того, що саморізи вийдуть крізь поверхні полиць або стояків та зіпсують весь зовнішній вигляд.

Якщо стелаж буде використовуватись у ванній кімнаті, то всі його деталі треба обробити засобом «Пінотекс» або іншим захисним покриттям.