Встановлення водяного лічильника

By: Євген

Підготовчі роботи до встановлення водяного лічильника

  • Щоб уникнути конфліктних ситуацій слід марку та тип приладу попередньо узгодити з керівною компанією або водоканалом.

  • Прилади обліку гарячої та холодної води відрізняються матеріалами, тому і встановлені вони мають відповідно на своєму місці.

  • При купівлі слід звернути увагу на наявність заводського паспорту та комплектацію. Крім самого пристрою в комплекті мають бути два приєднувачі разом з гайками, ніпелями та прокладками, а також зворотній клапан. В паспорті має стояти заводський штамп та вказаний номер лічильника. Купляти прилади слід в спеціалізованому магазині, а не на базарі, де ви не зможете його навіть обміняти.

  • З практики відомо, що механічні лічильники надійніше та дешевше, ніж електронні.

  • Перед встановленням лічильників треба освідчитись у справності запірних кранів, для чого перекривають воду та спостерігають витік води з труб та сантехнічних приборів. При наявності витоку – крани міняють. Також слід перевірити утік і у самих трубах.

  • vodorah1
  • Треба визначитись з місцем встановлення лічильників. Їх слід встановлювати в легкодоступному місці, щоб легко було читати показники лічильників

  • Якщо в квартирі два окремих стояки (один для кухні, а другий для санвузла) – лічильники ставлять на обидва. Зазвичай прилади встановлюють в сантехнічному коробі.

  • При самостійному монтажу лічильників інколи виникають непередбачені аварійні ситуації. Тому треба запастись ганчірками, великою ємністю для води. Неподалік треба мати і телефон аварійної служби.

vodorah2

Матеріали та інструменти

  1. Фільтр грубого очищення Ф15

  2. Частіше сітчастий фільтр входить до комплекту лічильника, а якщо ні, то доведеться купувати його окремо, бо це обов’язковий прилад для встановлення водоміру. Він захищає лічильник від іржі та інших забруднень.

  3. Ущільнювач для нарізі

  4. У якості ущільнювача краще за все використовувати лляне клоччя (сантехнічний льон), це недорогий та ефективний засіб. Разом з ним можна використовувати герметик, наприклад, пасту «Уніпак». Сучасною альтернативою є ФУМ-стрічка.

    vodorah3
  5. Болгарка з дисками по металу

  6. Цей інструмент буде потрібний, якщо лічильники встановлюють в старій системі, де раніше їх ніколи не було.

  7. Набір ключів

  8. Частіше за все досить двох – розсувного ключа на 30 мм та ріжкового ключа на 27 мм

  9. Ножівка для пластику

  10. Вона знадобиться, якщо виникне потреба різати пластикові труби. Замість ножівки можна використовувати ножиці для ПВХ.

  11. Полімернний шланг (пластикова труба)

  12. Використовується для встановлення лічильників в стисненому просторі, коли виникає потреба відвести труби вбік.

  13. Плашка для нарізання нарізі

  14. Вона потрібна, якщо прилади встановлюють в стару водопровідну систему, де монтаж лічильників не передбачений.

. . . . . . . . .

Корисні поради

  • Лічильник можна встановити швидше, якщо заздалегідь скласти весь комплект (фільтр, прилад, зворотній клапан), а потів у складеному вигляді ставити його у систему.

  • Треба як можна швидше повідомити у відповідну організацію про встановлення лічильника, щоб не переплачувати за воду. Після того прийде інспектор та поставить вам пломбу.

  • Якщо не достатньо місця для лічильника, комплект для вимірювання витрат води слід відвести убік від крану за допомогою кутового з’єднання. У цьому випадку приєднати лічильник з трубою прийдеться з використанням гнучкого пластикового шлангу

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Технологія монтажу водяного лічильника

  1. Підготовка трубопроводу

  2. Якщо лічильники монтують у старій будівлі, та стояк конструктивно не розрахований на встановлення таких пристроїв, слід почати з його підготовки. Треба, перекривши воду, відрізати трубу болгаркою після крана в місці, де вона з’єднується з наступним фрагментом трубопроводу. Далі трубним або розсувним ключем вивертають відрізаний шматок з водозапірної арматури. На іншому кінці трубопроводу нарізають нарізь.

  3. Встановлення фільтру

  4. Користуючись ущільнювачем нарізі та ріжковим ключем з’єднують блок фільтру з запірним краном. При цьому стрілка на фільтрі має збігатися з напрямом руху води.

    . . . . . . . .

  5. 3Приєднання лічильника

  6. vodorah6

    Використовуючи з’єднувальний комплект («американку»), прикручують лічильник до фільтру, який вже встановлений. Тут знову слід пильнувати, щоб стрілка збігалася з напрямом руху води. Далі лічильник приєднують до водопровідної труби, користуючись тією ж «американкою».

    vodorah5
  7. Монтаж зворотного клапану

  8. Якщо в конструкції з’єднувального лементу присутній зворотний клапан, його слід монтувати окремо. Він перешкоджає зворотному руху води, який може відмотувати лічильник назад. Акуратно прикручують клапан до приєднувача, а потім, за допомогою лляного клоччя та герметика – до труби