Укладання плитки – прямий ряд
Укладання плитки – технологія
Метод прямого ряду чи не розповсюджений серед тих, якими користуються будівельники. Він легко дається й недосвідченим майстрам. Плитку укладають таким чином, щоб вона створювала прямі ряди і вертикально, і горизонтально.
Укладання плитки – основні правила
Укладання бажано починати не з самої підлоги, а з другого ряду. Інакше, якщо підлога не є ідеально рівною, з самого першого ряду все укладання буде зіпсуте. Перед початком монтажу слід розмітити місце проходження другого ряду, для того, щоб покласти його максимально рівно. Для більшої впевненості вздовж позначеної лінії розмітки можна наклеїти дерев’яні рейки.
Починати встановлення плитки краще не з кута, а з середини стіни. Справа в тому, що останню плитку ряду, швидше за все прийдеться підрізати; почавши з кута можна закінчити тим, що перша плитка є цілою, а остання – ні. Це не дуже красиво, тому краще пересуватися від центру до кутів. Це допоможе заздалегідь вирахувати кількість матеріалу та розташувати розрізану плитку більш симетрично – в кінці ряду та на початку.
. . . . .
Укладання плитки – діагональ
Укладання плитки по діагоналі – технологія
Цей метод складніший, тут вже потрібний деякий досвід. Плитка, укладена таким способом складається у рівні діагональні ряди. Це не просто оригінально, це – оптичне збільшення простору приміщення. Найчастіше плитку вкладають у такий спосіб на підлогу, хоча й стіни можна прикрасити таким чином.
Укладання плитки по діагоналі – основні правила
Перший ряд кладуть рівним, використовуючи звичайну прямокутну плитку. Клеїти можна і від підлоги, головне тут – зробити попереднє розмічування. При укладанні другого ряду використовують кахлі, розрізані надвоє по діагоналі. Дуже важливо, щоб довжина цієї діагоналі дорівнювала ширині плитки першого ряду.
. . . .
Далі укладати облицювання можна або по горизонталі, або скісними рядами. У першому випадку кахлі кладуть кутом донизу, його верхній та нижній кути мають знаходитись на одній прямій вертикальній лінії. Другий варіант складніший та потребує додаткового розмічення.