Цегляне укладання плитки
- технологія
- основні правила
Друга назва цього способу – «урозгін». Так розташовують цеглини, а в деяких випадках і дошки. Плитковий матеріал вкладається як цегляний мур – кожна плитка верхнього ряду клеїться над стиком двох плиток нижнього. Перевага методу у відносно нескладному монтажі, а також у тому, що при мінімальних витратах праці він дозволяє відійти від звичного розділення стіни на квадрати.
Не всі різновиди кахлів, які кладуть цегляним методом будуть виглядати однаково привабливо. Візуальний ефект багато в чому залежить від гами кольорів облицювання. Краще за все для цього способу підходить плитка чорного кольору або темно-синіх та червоно-коричневих кольорів.
Для укладання урозгін також необхідним буде плиткоріз, але різати кахлі по прямі легше, ніж по діагоналі. Головне – пам’ятати – якщо перший ряд починається з цілої плитки, другий треба класти з кахлі, розрізаної навпіл, третій – знову з цілої, та т. ін. Звичайно, з такою технологією починати треба не з середини, як при прямому методі, а з кута.
Тут не рекомендують використовувати кахлі різних кольорів, інакше стіна буде здаватися нерівною.
Модульний спосіб укладання плитки
- технологія
- основні правила
Модульна методика передбачає використання плиток різних розмірів та кольорів. Малюнок треба виконувати за визначеною схемою, яку перед тим виконують на папері. Ця технологія досить складна, але результат може вельми суттєво прикрасити інтер’єр.
Кахлі укладають горизонтальними рядами, але вся складність у тому, що в ряді – декілька модулів. При тому дуже важно – не помилитися, адже кожен модуль має містити визначену кількість плиток та відповідати розробленій схемі.
Підібрати кольори та обрати схему можна і самостійно, але в цьому випадку краще консультуватися з дизайнером.
Є простіший варіант – придбати вже готовий модульний набір, до речі, там має бути і інструкцію по укладанню. Виглядати такий набір може не гірше, а може й краще, ніж той, що ви самі собі спроектували та до якого треба ще підібрати всі елементи. Зараз в продажу є досить багато модульних керамічної плитки, тут вже слід покладатися на фінансові можливості та власну фантазію.
Спосіб укладання плитки – «ялинка»
- технологія
- основні правила
Таку кладку складають з вузьких прямокутних плиток, використовуючи, зазвичай, кахлі двох забарвлень – темного та світлого.
В малюнку стіни елементи різних відтінків розташовують під кутом один до одного. Горизонтальні ряди йдуть хвилею, а у вертикальних «хвилі» знаходяться одна над одною, схематично нагадуючи саме ялинку.
Плитку треба класти строго за розміткою вертикальними рядами. Розмічують таким чином, щоб елементи облицювання лягали вздовж ліній під кутом 45 градусів. В той же час по відношенню одна до одної плитки, що створюють «ялинку», мають бути розташовані під прямим кутом.
Щоб зрозуміти, якою має вийти кладка, краще намалювати її на папері, а вже потім – розмітити стіну. Для тренування не завадить розкласти плитку на підлозі.