Є багато переваг при використанні склополотна для опорядження стелі. Але при цьому бажано користуватися покроковою інструкцією.
Склополотно при деяких умовах є чудовою альтернативою шпаклівці. В сучасному будівництві широко використовується гіпсокартон, але він є лише основою для подальшого оздоблення. Далі його або шпаклюють гіпсовими мокрими речовинами, або заклеюють штучним матеріалом – стіновими м’якими панелями, плиткою з кераміки, тощо.
Під шпалери не обов’язково наносити основу шаром рідкої суміші. Є досить прекрасна альтернатива для вирівнювання гіпсокартонної поверхні під шпалери – склополотно або неткані матеріали (флізелін). Обидва ці різновиди оздоблення клеять майже однаково, але принцип їхньої роботи різний. Склополотно утримує поверхню, а нетканий матеріал при деформаціях розтягується. Другий варіант краще, коли є ризик рухомості основи.
Якщо ж це заново зроблена основа, вона стабільна, тож переживати нема про що і можна використовувати склополотно «павутиння» і це є оптимальним рішенням, адже склополотно вдвічі дешевше за флізелін.
Особлива відповідальність – оздоблення стелі з гіпсокартону. Зазвичай там розташовують вбудовані світильники, світло яких чудово виявляє дефекти оздоблення. Тому шпаклювання стелі – найскладніший етап нанесення підготовчого шару, який роблять за три-чотири рази, кожен раз зачищаючи. Фахівці пропонують вирівнювати поверхню склополотном – це швидше та простіше.
Для роботи знадобиться мінімум інструментів:
- Лоток для клею
- Валик на довгій ручці
- Металевий шпатель
- Шпалерний шпатель
- Пензель та шмерґелевий папір
З додаткових матеріалів потрібен лише клей, наприклад, QUELID для склошпалер, він не потребує ґрунтовки по листам гіпсокартону. Склополотно можна обрати марки X-Glass (Бельгія).
Облаштування стелі склополотном – порядок роботи
Згідно з інструкцією розводять клей
По всій поверхні приклеювання наносять валиком ґрунтовий шар для того, щоб в картон не впитувався наступний шар, той, що зв’язує. Чекають його висихання.
Наносять шар клею, який зв’язує та акуратно прикладають заздалегідь відрізаний лист склополотна до поверхні.
Шпалерним шпателем обережними рухами притискають кути
Далі площину розгладжують. На цьому етапі слід рівномірно розподілити контактний шар та вичавити зайвий клей. Склополотно має повністю просочитися клеєм та на дотик бути злегка вологим.
Наступні листи укладають з нахльостом 50 мм
Краї підрізають ножом або шпателем
Увага! Не слід відрізати полотно точно у розмір, простіше та точніше буде підрізати його по місцю.
Коли все повністю висохне, можна приступати до роботи зі шпалерами або наносити наступні інші шари – фарбу або декоративну шпаклівку.
Цей метод не лише менш трудомісткий, але він і безпечніший, оскільки при шпаклівці слід завершувати процес шліфуванням абразивами. Пил гіпсу досить тонкий та може попасти у органи дихання, крім того його важко прибирати. Склополотно легко транспортувати, зберігати та використовувати, а клей для полотна – на водяній основі та легко змивається водою.