«Світлячок» на світлодіодах

By: Євген

sv1

Такий нічник може горіти всю ніч при цьому споживаючи мінімум електроенергії. Він дуже зручний для тих, кому, наприклад, треба вставати вночі до малої дитини або збиратися на роботу в той час, коли вдома всі сплять.

. . . . .

За основу беруть енергоощадну лампочку 13 Вт, 34 мм. Поставити можна всього три світлодіоди 5630-0,5, що працюють на струмах, удвічі менших від номінального 70 mA. Драйвер для такого пристрою на виході дає близько 72 mA (1).

sv_1

Резистор R1 потрібен для розрядки конденсатору С1. Резистор R2 – для швидкого гасіння світлодіодів, а R3 – для виключення кидків струму та більш плавного увімкнення.

У платі для цієї схеми (2) великі дуги по периметру схеми мають забезпечити охолодження світлодіодів (оскільки плата, на якій буде складатися схема, зроблена із склотекстоліту).

sv_2

Далі роздруковують плату за допомогою кальки та конверту на принтері з максимальними можливостями друку.

sv1_2

1.Якщо не покласти кальку до конверту, то принтер її зіжмакає. 2.Готова роздруковка з принтеру.

sv3_4

3.Реактиви, потрібні для виготовлення плати. 4.Лампа для засвічування.

sv5_6

5. «Рідке олово» – вельми потрібне при виробництві друкованих плат. 6.Готова плата, яку слід ще припасувати під корпус енергоощадної лампи.

sv7_8

7.На прасці припаяні три світлодіоди. 8.Всі габаритні деталі помістилися в корпусі лампи.

sv9_10

9.Якщо резистор не влазить, його можна припаяти згори. 10.Закрите віконце є обов’язковим, тому, що на лицьовому боці – висока напруга!

. . . . .

sv11

11.Лампочка всього 0,62 Вт, але світить – чудово!

Отриманий малюнок обробляють будівельним феном для підвищення контрасту. Далі плату поміщають на прилад для засвічування, перед тим наносять на плату Positiv 20 та витримуюь сорок хвилин у духовці. Потім змочують її Transparent 21. Засвічують на протязі сорока хвилин ультрафіолетовою лампою 26 Вт. Після цього травлять плату в каустичній соді та хлорному залізі. Після того промивають та на годину залишають у рідкому олові.

. . . . .

Так створюється плата, яку треба ще припасувати під корпус лампи – ножицями по залізу та напилком.

Після припасування на прасці на плату паяють три світлодіоди (7).

Потім монтують внутрішню (8) та зовнішню (8) начинку, бо R3 у маленькому просторі не знайшлося місця.

Конденсатори поміщаються у цоколі лампи Е27. Далі клеєм на основі цианоакрилату вклеюють прозору кришку, оскільки схема не має гальванічної розв’язки і висока напруга знаходиться на зовнішньому боці плати.

Результат – лампочка потужністю 0,62 Вт. Такої лампи досить, щоб підсвітити передпокій, двері у санвузли. Енергії вона майже не споживає, має мініатюрні розміри, при цьому світить дуже яскраво.