Реставрація плиткового покриття старого формату / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Реставрація плиткового покриття старого формату


rpp0.jpg (107.03 Kb)

Швидше за все, пошкодження плитки на підлозі пов'язане з технологічними порушеннями при її укладці. Але все покриття, мабуть, міняти не варто – досить замінити лише пошкоджені фрагменти.

rpp_1.jpg (52.01 Kb)

Що таке правильне укладання плитки на підлогу

Підлогова плитка має бути укладена на стабільно вирівняну основу без порожнин з використанням спеціального клею (Плитоніт В, В+, С або Ceresit CM 11, CМ11 plus). Клей для плитки наносять зубчастим шпателем, що дозволяє уникнути порожнин під плиткою, адже допускається не більше 10% порожнин, та розосередження їх по всій площі торкання плитки та клею (а не лише по кутах та середині плитки). Якщо ці умови не дотримуються, плитка напевне трісне або зламається навіть при не досить великих навантаженнях.

Інструмент:

Перфоратор з насадками (лопатка, міксер), плиткоріз, кутошліфувальна машина з алмазним диском, молоток, зубило, бульбашковий рівень, гумова киянка, шпателі (сталевий, гребінчастий, гумовий), цеберко, дрантя, захисні окуляри та рукавички.

Матеріали:

Плитка на заміну пошкодженої, самовирівнювальна стяжка (Форвард Цемопол), клей для плитки Ceresit CM 11 plus, затирання Ceresit сріблясто білого кольору.

. . . .

Демонтаж

rpp1_2.jpg (46.75 Kb)

1.На плитці почали з’являтися тріщини. 2.Для зняття пошкоджених фрагментів після розбиття їх зубилом або перфоратором, їх відривають важелем.

. . . . rpp3_4.jpg (.35 Kb)

3. Дефекти основи та нанесення клею. 4. Надто тонкий шар стяжки

rpp5_6.jpg (55.21 Kb)

5. Дефектну стяжку прибирають та роблять нову. 6. Нова стяжка без піщаної підсипки

rpp7_8.jpg (69.36 Kb)

7. Висоту стяжки визначають виходячи з товщини плитки та шару клею. 8. Для укладання використовують водостійкий клей для плитки.

. . . . .

Заміна плитки

Старі плитки часто-густо мають і старий формат – 31х31 см. Зараз реалізуються плитки з розмірами 30х30 або 33х33 см.

Якщо вже розміри настільки не збігаються, то логічно буде підкреслити ці відмінності, намагаючись зробити з вад принади. Тобто, придбати слід плитку, яка відрізнялась би від старої кольором та фактурою. Наприклад, якщо ваш кухонний гарнітур зроблений «під вишневу деревину», то в тон йому підберіть і плитку. Її розміри 30х30, тож шви вийдуть збільшеного розміру, але нерівні краї плитки у дусі оздоблювальних каменів старовинних палаццо це приховають.

Плитку укладають на водостійкий клей. При укладанні головним завданням є ретельне витримування рівня по висоті. Тому клей наносять хвилями і на стіжку і на плитку – тоді плитку легше занурювати ударами гумової киянку або просто кулаком.

Контрастний колір та незвична форма плитки створюють цікавий візуальний контраст. Створюється малюнок, яким, наприклад, можна виділити зону для приготування їжі. Він набагато цікавіше та більш об’ємне, ніж монолітна бетонна підлога.

rpp9_10.jpg (.53 Kb)

9_10. Клей наносять на основу і на саму плитку. Так простіше підганяти плитку по рівню старого покриття.

rpp11_12.jpg (50.61 Kb)

11. Рівень використовують також у якості правила, він допомагає контролювати суміщення площини новою та старої підлоги. 12. Плитка контрастного кольору робить покриття для підлоги більш виразним.

rpp13_14.jpg (56.32 Kb)

13. Колір нової плитки добре гармоніює з кольором кухонних меблів. 14. Шви на новій плитці вийшли трішки ширше, ніж раніше.

rpp15.jpg (39.44 Kb)

Творчій підхід дав свої результати

Через 24 години після укладання плитки починають затирати шви. Використовують затирку Ceresit сріблясто-білого кольору, яку наносять еластичним гумовим шпателем. Через 15-20 хвилин після нанесення затирання його надлишки знімають з країв плитки. Можна користуватися для цього спеціальною, або звичайною господарською губкою. Потрібно три-чотири проходи, щоб остаточно позбавитись від розводів затирання на плитці.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...

Маленькі кухні дизайн

01 Sep 2021 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Сауна - ідеї для формлення

01 Sep 2021 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для оформлення...

Шпалери в дитячій кімнаті. 35 ...

01 Sep 2021 ,orest
Пропонуємо переглянути ідеї дитячих кімнат зі...

Дитяча кімната на мансардному ...

01 Sep 2021 ,orest
Мрієте про дитячу кімнату на мансардному пове...

Дизайн металевих сходів до буд...

01 Sep 2021 ,orest
Перед тим як будувати зовнішні сходи з вулиці...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up