Рідка плитка: конструкція, різновиди, властивості

By: Євген

rpl_1

Підлогове покриття, яке постійно міняє забарвлення та малюнок – дитяча радість для будь-якого дизайнера. Рідка плитка, яку ще називають інтерактивною, з’явилася на ринку не так давно, та її популярність весь час росте.

Що таке рідка плитка

Для створення такого матеріалу інженерам довелось досягати з одного боку, текучості та пластичності внутрішньої складової, а з другого боку – надійності оболонки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Верхній шар, на який діє експлуатаційне навантаження, зазвичай складається з полікарбонату. Цей органічний матеріал є міцним, хімічно нейтральним та вельми стійким до ударів – він може протидіяти навіть молотку. То того ж його обробляють, щоб він не був слизьким.

. . . .

Під полікарбонатом розташована плівкова лінза, яка одночасно є оболонкою для барвистої рідини. Центральний декоративний шар «живої» плитки – кольоровий гель. Знизу рідину обмежує захисний амортизаційний шар, за яким знаходиться несуча підкладка. Кольоровий гель, рухаючись всередині прозорого пластику під вагою ніг, постійно змінює свій малюнок, створюючи чарівні візерунки.

rpl1

Різновиди плитки

Передусім рідку плитку розрізняють по типу основи: вона може бути непрозорою, матовою, прозорою, або такою, що розсіює світло. Останні два варіанти чудово використовувати для монтажу з підсвічуванням.

Існує декілька типів декоративних рішень.

  • одноколірна плитка

  • плитка з контрастною підкладкою та гелем, що створює ефект рідкої лави
  • двоколірна плитка
  • плитка з люмінофором на підкладці, що світиться у темряві

. . . . .

Для шинквасів до бару та стільниць випускають варіанти покриттів з акриловим верхнім шаром, який має високу (до 90 %) прозорість та рифлену поверхню.

Останнє покоління рідкої плитки виготовляють з верхнім покриттям, яке можна змінювати, що збільшує термін експлуатації.

rpl2

Принади рідкої плитки

Найбільш привабливою властивістю рідкої плитки є її унікальний малюнок, який весь час змінюється. Особливо, коли людина бачить такий ефект у перший раз, вона відчуває невимовні відчуття.

Крім того, таке покриття досить приємне відчувати – воно пружне та завжди тепле на дотик. Ударна міцність полікарбонату також на користь: можна не побоюватися, що на нього впаде важка річ його не пошкодить і взуття на шпильках. З цього приводу виробники навіть влаштовують різні шоу з тракторами та танками, які наїжджають на покриття не завдаючи йому ніякої шкоди.

Рідка плитка легко монтується, довго служить та має беззаперечні теплоізоляційні властивості. Використовувати її можна у будь-яких приміщеннях.

Які мінуси?

Такі унікальні якості, які є у рідкої плитки, впливають на її вартість. Так, це дорогий матеріал. Середня ціна – біля трьохсот доларів за квадратний метр. Кругла заготівка для стільниці діаметром у 60 см може коштувати до 10000 грн.

rpl3

Таким чином повністю вкрити підлогу у приміщенні рідкою плиткою – навряд чи вдасться. Тут адекватним рішенням буде її комбінація з якимось іншим підлоговим матеріалом. Ще один момент – оскільки полікарбонат та гель, що знаходиться всередині – чудові тепло ізолятори, інтерактивну плитку не можна ставити на теплі підлоги.

Слід мати на увазі, що рідка плитка може використовуватися лише для оздоблення горизонтальних поверхонь – підлог, стільниць, шинквасів. Навіть невеличкий ухил базової поверхні може призвести до нерівномірного розподілення гелю всередині капсули, що призведе до втрати всього декоративного ефекту.