Рідка плитка: використання та монтаж

By: Євген

rpl6

Оскільки робоча температура експлуатації рідкої інтерактивної плитки лежить в діапазоні +10 – +40°С, її використання обмежено внутрішніми приміщеннями, які постійно опалюються. А ось за ступенем інтенсивності експлуатації обмежень немає: зносостійкість зовнішнього шару дозволяє з успіхом використовувати рідку плитку навіть у приміщеннях з високим навантаженням при ходінні.

rpl4

Інтерактивна плитка з підсвічуванням особливо приваблива при зонуванні квартир вільного планування. Так мешканці завжди зможуть оригінально виділити ту або іншу частину своєї житлової площі. Зазвичай, для цього використовують двоколірну рідку плитку. Акрилові ж варіанти покриття нерідко використовують для оформлення шинквасів для бару.

Для підсвічування рідкої плитки краще за все використовувати світло холодного забарвлення. Оптимальним варіантом є світлодіоди.

rpl5

Полікарбонат та акрил не можна нагрівати до температури вище 60°С, тому гарячий посуд може зіпсувати стільницю, яка зроблена з рідкої плитки.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Найбільш придатним приміщенням для інтерактивної підлоги вважають дитячу кімнату. Враховуючи високу вартість цього покриття та складності припасування у розмір, матеріал зазвичай комбінують з іншими підлоговими покриттями. Наприклад облаштовують рідкою плиткою зону для ігор, а на решті території настеляють паркетну дошку.

Оригінальним рішенням також є використання рідкої плитки у ванній кімнаті, адже покриття не боїться вологи і легко витримує інтенсивне прибирання, при цьому рухливий гель підтримує водяну тему в інтер’єрі.

Зустрічаються й незвичні варіанти використання інтерактивного матеріалу, коли, наприклад, починаючи з передпокою, гостей по квартирі веде «стежинка» з рідкої підсвіченої плівки.

Монтаж

Є ряд вимог до чорнової поверхні, на яку планують укладати рідку плитку.

  • Твердість. Основа не має бути розсипчастою або нестійкою. Опора має бути надійною.

  • Сухість. Вологість за гігрометром не повинна перевищувати 3%.
  • Гладкість та горизонтальність.

. . . . .

Дозволяється укладати інтерактивну підлогу на підлогове покриття, що вже існує. Для цього використовують якісний двошаровий скотч або двобічний спінений клейкий ПВХ.

Якщо рідку плитку монтують не врівень з основною підлогою, потрібний обов’язковий захист торців. Для цього використовують алюмінієвий профіль потрібного перетину.

Для монтажу плитки на чорнову поверхню використовують клей для пластику з високою адгезією. Ним же заповнюють й шви.

. . . .

Ще одним технічним рішенням є попередній монтаж фальшпідлоги на регульованих опорах з наступним встановленням інтерактивної плитки. При цьому кожна плитка має повністю спиратися на несучу поверхню. Якщо потрібне підсвічення, використовують прозорий матеріал опори – це може бути, наприклад, органічне скло завтовшки не менше 12 мм.

Слід мати на увазі, що, не дивлячись на хороші характеристики з міцності, плитку не можна навантажувати значною вагою рівномірно по всій площі. При здійсненні тиску на плитку, не менше 60% її поверхні мають залишатися вільними.

rpl7

Для встановлення рідкої плитки на шинквас у барі, рекомендують перед тим змонтувати несучий каркас з бруса або металевого профілю з обов’язковим захистом торців. Якщо використовується підсвічення, опорна поверхня робиться прозорою, а під нею встановлюють люмінесцентні або світлодіодні світильники.

У вологих приміщеннях використовують вологостійкий клей. Стики з основною підлогою обов’язково закривають алюмінієвим профілем.

Догляд за інтерактивною підлогою досить простий. Її можна мити з використанням неагресивних засобів без використання абразивних матеріалів.