До плінтусів має бути увага не менша, ніж до стін або інших деталей інтер’єру. Невідповідні плінтуси можуть зіпсувати весь інтер’єр приміщення. Їх слід обирати у відповідності до тональності всього помешкання, але для цього треба розбиратися у різновидах всіх плінтусів.
. . . .
Різновиди плінтусів
Споживчі властивості плінтусного профілю з МДФ не так вже й суттєво поступаються характеристикам плінтусу з натуральної деревини. Так і за зовнішнім виглядом відрізнити ці два різновиди виробів не так вже й легко. Але вартість МДФ-плінтусів набагато нижча, десь в два з половиною рази.
У якості сировини для їх виробництва використовують плити з тирси деревини (великим тиском та з високою температурою їх пресують в заводських умовах, змішуючи з карбамідними смолами). На відміну від ДСП, МДФ має більш щільну структуру та не виокремлюють токсичний формальдегід, тому вважається екологічно чистим матеріалом.
Поверхню готових плінтусів вкривають натуральною шпоною або фарбованою плівкою з меламіновим шаром, який захищає виріб від просякання вологою та стійких забруднень, це збільшує термін його експлуатації. Крім того, дякуючи меламіну, вкритий ним профіль не блякне на сонці. Такі профілі довго залишаються чистими, а у випадку необхідності легко миються за допомогою губки.
У порівнянні з пластиком, вироби з МДФ міцніші, хоча їх поверхню легко подряпати звичайним цвяхом. Але при цьому вони чудово виглядають у сполученні з ламінатом або паркетом.
Плінтуси з цінних порід – бук, дуб, ясен, звісно – дорогі. Лицьову поверхню таких виробів вкривають лаками та морилками, які вигідно підкреслюють текстуру та захищають від впливу ультрафіолетового випромінювання.
Профілі з натуральної деревини можуть служити досить довго – п’ятнадцять років, це для них не межа. Але купляти їх є сенс, якщо у приміщенні й інше оздоблення з цього ж матеріалу – фінішне покриття підлоги або хоча б стінові панелі.
Цікавий різновид дерев’яного профілю – шпоновані плінтуси. Їх виготовляють з сосни або ялини, а згори вкривають шпоною з дубу, горіха, бамбуку та інших цінних порід. За своїми характеристиками ці вироби не відрізняються від дорогої натуральної продукції, але вартість їх помітно менша. При тому їх конструкція нерідко передбачає кабель-канал.
При обранні профілів з деревини слід звертати увагу на якість. Деякі дешеві, нібито натуральні моделі можуть бути виготовлені не з суцільної сировини, а з декількох шарів деревини, які під час експлуатації можуть відшаровуватися.
Монтаж плінтусів
Плінтуси з деревини можна монтувати з використанням дюбелів, саморізів та кліпсів, відстань між якими треба витримувати у діапазоні тридцять п’ять – сорок сантиметрів. Але ще можна використовувати й таку технологію, як «рідкі цвяхи». У цьому випадку для покращення зчеплення між виробом та стіною, останню слід ретельно вирівняти та обробити ґрунтовкою.
Треба пам’ятати, що зняти приклеєний плінтус набагато складніше, то того ж використати демонтовані профілі другий раз навряд чи вдасться.