Плінтуси з пластику – монтаж

By: Євген

pl0

Якщо плінтуси обрати неправильно, це може виявитися такою «дрібницею», яка зіпсує весь інтер’єр приміщення. А щоб обрати їх у відповідності до тональності всього помешкання, треба знати – які взагалі плінтуси бувають в Природі, або хоч на прилавках магазинів.

Різновиди плінтусів з пластику

pl1

Вироби з полівінілхлориду (ПВХ) та поліуретану не бояться води, мають високу зносостійкість, тому можуть використовуватися не лише в житлових приміщеннях, але й у санвузлах та ванних кімнатах, на балконах та відкритих верандах.

Різновиди профілів такого типу мають дуже широку сферу застосування. Нерідко, наприклад, з’являється необхідність оформлення нижньої частини криволінійної стіни або декоративної колони. Дерев’яні плінтуси для цього прийдеться розрізати на короткі урізки та стикувати одне з одним за допомогою спеціальних допоміжних деталей, але ідеальних стиків досягнути при тому дуже важко. У таких випадках використовують гнучкий плінтус.

Звісно, у звичайних умовах цей матеріал не гнеться, але перед встановленням його розігрівають будівельним феном. Після вистигання плінтус знову стає твердим, тому його треба монтувати достатньо швидко.

pl2

Великою популярністю користуються вироби прогумований краєм. Вони можуть бути корисними, якщо треба досягнути щільного притискання профілю до нерівної стіни.

Верхня та нижня кромки такого плінтусу виготовлені з еластичного матеріалу, який герметично закриває нерівності, не залишаючи зазорів. Кромки пофарбовані в той же колір, що й основна частина, тому візуально ніяк не відрізняються.

Ще один цікавий варіант – модель з заглибленням під телефонний або інтернет-кабель. У цю порожнину укладають заплановані комунікації, після чого маскують спеціальною накладкою. Розміри каналу можуть бути різними, залежно від модифікації виробу. Слід враховувати, що, якщо проводи прокладені під плінтусом для їхньої ревізії та заміни буде потрібен демонтаж плінтусу. Але у будь якому випадку, це привабливіше ніж коли проводи прокладені по стінах.

pl4

Кольорова гамма плінтусів обмежена, тож інколи буває важко знайти вироби потрібного забарвлення. Це вирішується за допомогою плінтусів, які можна фарбувати, їх виробляють зі спіненого ПВХ. На таку поверхню чудово лягає будь-яка фарба, тож проблема збігання кольорів легко вирішується.

pl3

Монтаж плінтусів з пластику

Пластикові плінтуси можна монтувати двома методами: за допомогою дюбелів та саморізів або використовуючи кліпси. Перший метод є традиційним: виріб притягують до стіни саморізами якомога щільніше. Рекомендована відтань між кріпленнями 35-40 сантиметрів.

pl5

Другу методику можна використовувати лише при роботі з ідеально рівними поверхнями. Спочатку поверхні розмічають, а потім чітко по лінії закріпляють кліпси. Після цього на них фіксують плінтус. Важливо, щоб кліпси були встановлені на одному рівні, інакше профіль встановиться криво.

pl6

Трішки складніше встановити вироби з кабель каналом: спочатку до стіни прикручують планку з вирізами під кабель, потім укладають проводи, та стягують їх скотчем, після чого защіпають лицьову панель.