При облаштуванні квартири досить важливим є грамотна організація спального місця, адже саме тут люди відновлюють сили та душевну рівновагу після трудового дня. На цей випадок є деякі цікаві думки та висновки спеціалістів (не зі спання, а з облаштування спальних кімнат).
Спальні з вітражами
Цей варіант спальні в золотисто-коричневих тонах можна назвати спальнею чоловічого типу, адже приміщення не захаращене предметами обстановки, а в його оздобленні використані різноманітні матеріали. Ліжко оздоблене нубуковою шкірою, тумби при ліжку виготовлені з палісандру, покриття на підлозі – з широких панелей паркетної дошки, вкритих оливою, на стінах – декоративний тиньк. Вітражем у стіні, що відокремлює спальню від ванної кімнати, можна милуватися з обох боків. Все це коштує недешево, але цінність проекту полягає в організації простору спальні та в тому, що обраний та витриманий визначений стиль, у цьому випадку – ар-деко.
Спальня є максимально функціональною: відчуття комфорту створюється не лише практичними речами, але й елементами декору.
З досить низької скошеної стелі вікна розташовані максимально високо. Таким чином вирішується проблема з браком освітлення. Цим же обумовлений й мінімальний набір меблів. Ліжко тут є своєрідним центром, навколо якого зібрана решта речей: комод, тумбочки, вбудована шафа, аудіо- та відеоапаратура. Навіть столик з двома кріслами не виглядає чужорідним.
Чоловічий характер спальні відчувається у всьому – у строгості обстанови, геометрії форм, стриманості золотисто-коричневих тонів меблів на фоні білизни стін.
Спальня художника
Оформлення цього приміщення свідомо продиктоване професійними пристрастями її хазяїна. В куті кімнати стоїть мольберт, як деякий знак. Образ спальні нагадує інтер’єр палацу: важкі гардини на вікні, складна стеля з внутрішнім підсвічуванням та парадною кришталевою люстрою в центрі.
Тумба-комод обрамлена “римськими” колонами, при тому плазмена панель на ній зовсім не виглядає чужою, тож дисонансу тут не спостерігається. Все урочисто, у високому барочному стилі.
Не дивлячись на те, що дрібних речей та деталей тут все ж багато, вони повністю вписуються у загальний контекст простору. Якщо відволіктися від вишуканості форм та вигинів меблів, ковальських елементів, рослинних мотивів в оббитті, можна сказати, що меблевий ряд тут є простим: столик з двома кріслами та банкеткою біля вікна та власне саме двоспальне ліжко з тумбочками біля нього.
Їх спокійно можна замінити сучасними меблями в стилі мінімалізму, залишивши за всіма предметами свої місця. Родзинка в іншому: основна прикраса цієї спальні – картини з пейзажами та натюрмортами – дає можливість насолодитися красою перед сном. Тут витримані основні правила оформлення спальні: створена комфортна атмосфера для відпочинку пари та є на чому зупинити погляд та помилуватися.
Увага на деталі – торшер та банкетка з елементами від коваля біля вікна, дзиґарі та ваза з букетом з сухих квітів на комоді, фото, та свічка на столику. Будь яка з цих дрібниць в стані прикрасити навіть досить невигадливий інтер’єр та зробити його «не таким, як у всіх». Таке оформлення тим й добре, що його можна «розкласти по деталях».