Фарбуємо фасад будинку

By: Євген

fasad_farb

Фарбувати фасад слід в певній послідовності, починаючи з ретельної підготовки стіни. Висока кваліфікація тут не потрібна, тому ці роботи можна зробити власноруч.

Найбільш складним етапом є вибір фасадної фарби. І тут, можливо, і знадобляться знання та смак фахівця. Треба адекватно добрати основний колір фасаду, поєднання кольорів акценту та декору, слід визначити і інші необхідні властивості фарби для фасаду.

Далі починаються безпосередні етапи по роботі з фасадом.

Тобто, спочатку визначаємо стан стін будівлі, та визначаємо методи підготовчих робіт. Видаляємо відшарування, пил, вирівнюємо поверхні. Після цього стіни ґрунтують.

Але спочатку, усі місця, куди не має попадати фарба, а це скло, прорізи, навісні конструкції, цоколь, вимощення, ринви, звис даху, газові труби та т. ін., вкривають та огороджують поліетиленовою плівкою за заклеюють малярним скотчем. Межі нанесення фарби також позначають скотчем.

Фасадну фарбу наносять у два шари, причому перший має повністю висохнути згідно з вимогами, вказаними в інструкції виробника. Другий шар наносять лише після цього.

Важливо:

Один шар фарби на одній стіні слід нанести за один день без тривалих перерв. Довга перерва призводить до виникнення помітних меж нанесення фарби. На висоті слід забезпечити безпеку роботи. Між іншим, висотними вважаються роботи, які виконуються на висоті більше одного метру від поверхні. Тут повинні використовуватися (за правилами безпеки) будівельне риштування, широке та з огорожею, зі сходні фарбувати незручно та небезпечно.

fasad_farb1

Перед початком робіт з фарбування фасаду обов’язково слід ознайомитися з прогнозом погоди. Роботи виконують, коли нема дощу та не зволожується стіна будинку, відсутній сильний вітер, фарба не здувається, та пил не летить на фарбу.

Температура повітря має бути вище п’яти градусів тепла, але найкраще висихання та адгезія виникають при температурі вище десяти градусів.

Не варто наносити фарбу на фасад, доки він не став сухим, щільним, міцним та ґрунтованим.

Підготовка старих стін охоплює очищення всіх крихких шарів та вирівнювання поверхні, так що об’єм робіт тут може бути дуже великим.

Тут стіну з шлангу вимивають від пилу, використовуючи й жорстку щітку, по дорозі відколупуючи неякісне тинькування. Шпарині, вибоїни тиньку ремонтують та вирівнюють, використовуючи міцний тинькарский чамур. Коли стіна висохне, її рясно грунтують, причому ґрунтовка має сохнути не менше доби.

Можливі й інші варіанти. Якщо на фасаді стара фарба, її перевіяють на міцність, наклеюючи та зриваючи скотч. Стару фарби слід видаляти, якщо вона відривається від поверхні разом зі скотчем. Якщо залишається на стіні – можна фарбувати зверху. Можливо, для видалення старої фарби знадобиться піскоструминний пристрій.

На старих стінах зустрічаються сліди плісняви та моховиння. Ці місця ретельно чистять шпателем, далі обробляють біозахисним складом, інакше ця флора знову проросте крізь нову фарбу.

Нові стіни зазвичай відрізняються тим, що вони рівні та не мають пилу. Але в них багато вологи, пов’язаної з будівництвом. Тому – не рекомендують ґрунтувати та фарбувати нові стіни раніше ніж через два місяці після завершення всіх будівельних робіт на стінах. А це – кладка, тинькування, включаючи внутрішні роботи. Якісна вентиляція всередині хати робить більш надійним процес висушування будівлі

Фасадною фарбою обробляють не лише тиньковані поверхні, але й кладку зі звичайної силікатної та керамічної цегли, газо бетонних блоків.

Можливе використання фарб, які маскують дрібні тріщини та навіть більші дефекти.

Ґрунтовка стін перед фарбуванням є обов’язковим, завдяки їй ущільняється та зміцнюється основа, закриваються пори, що зменшує можливість поглинання рідини, помітно зменшуються витрати фарби. Ґрунтовку підбирають згідно з рекомендаціями виробника основної фарби

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

В зволожених місцях, на стінах, що знаходяться в затінку до ґрунтовки додають біозахисні препарати. Фахівці підбирають ґрунтовку по кольору якомога ближче до основної фарби, щоб колір фасаду вийшов більш тривалим та глибоким.

Ґрунтовку наносять пензлем або валиком. По закінченню цього етапу ґрунтовка сохне добу.

fasad_farb2

Непоганий варіант ґрунтовки – фарба, наполовину розбавлена водою.

Щоб користуватись спеціальними механізмами для розпилювання фарби слід мати багаж спеціальних знань та умінь. Тому, зупиніться на пензлі та валику при нанесенні фарби на фасад.

Валик краще використовувати на рівних гладких поверхнях. Це забезпечить швидкість та якість покриття. Якщо поверхні фактурні та шорсткі, а також по цеглі слід користатися широким пензлем з довгим ворсом.

Фарби, які самі створюють фактурну поверхню, в’язкі з наповнювачем-гранулятом, наносять шпателем, подібно тиньку.

При нанесення фарбу слід рівномірно розповсюджувати фасадом, рухаючи ролик або пензель рухами в різних напрямах – горизонтально, вертикально, діагонально.