Дерев’яні та плетені огорожі для клумб та квітників

By: Євген

ogorderplet0

Огорожі з деревини для природних квітників

Головною цінністю деревини є максимальна наближеність до природи. Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з дерева, використовують для створення сільського стилю, їх природно поєднувати з камінням, лавами, гойдалками, садовими фігурами. Рекомендують додавати деревину у якості матеріалу для огорож, оскільки ї нескладно обробити звичайним комплектом інструментів, екологічна у використанні та легко утилізується по завершенні терміну придатності, не нагрівається (це виключає опіки на листі, яке торкається огорожі), дерево може слугувати опорою для в’юнких рослин.

ogorderplet1

Зелене та бордове забарвлення рослин підкреслене некорованими колодами. Багатоярусна споруда з акуратних дошок.

Суттєвим недоліком деревини є недовговічність, адже вона гниє у ґрунті та приваблює комах, які живляться деревиною. Щоб позбавитися цієї проблеми дерев’яні елементи перед встановленням огорожі для квітників та клумб обробляють антисептичною рідиною або знизу захищають шматком руберойду. При спорудженні квітників дерево використовують у вигляді дошок, вагонки, штахетів, бруса, великих та мали колод, обапола, поперечних зрізів.

ogorderplet2

Високий квітник з дерев’яних шпал. Добротний виріб з брусу

Велика різноманітність цих матеріалів дає можливість досягнути найрізноманітніших ефектів. Наприклад, огородження клумб та квітників дошками однакового розміру диктує чітку геометрію та створює регулярний тип для загальний вигляд саду. Обапіл та зрізи навпаки, виключають строгу симетрію. Це не матеріал для майстра-перфекціоніста, адже кожний елемент має власну форму. Огорожа з бруса для квітників додає конструкції поважності, а мережевий штахетник – літньої легковажності.

ogorderplet3

Колодки в стилі «венге» навколо клумби та по боках стежинок. Дошки різної висоти виглядають цікавіше

Встановлення огорожі з дерева, наприклад, з колодок власноруч, передбачає деяку послідовність дій. Обирають потрібної товщини колоди та розпилюють їх на колодки, не забуваючи, що по двадцять сантиметрів довжини піде в ґрунт. Відчищають колодки від кори та просочують антисептиком. По периметру квітника виймають ґрунт глибиною у 20 см. Щільно встановлюють готові колодки, вирівнюючи висоту за допомогою натягненої мотузки. Канавку з колодками засипають ґрунтом та трамбують.

ogorderplet4

На фоні такого паркану міцний брус стає майже непомітним

Плетені огорожі для казкового дачного сюжету

Різновидом дерев’яних огорож є плетені невеличкі тини, які перетворюють сад у місце дії французьких старих казок з їх пасторальним духом. Огорожі для клумб та квітників з гілок та лози чудово тримають пагони декоративних рослин у межах квітника. В зимній період вони можуть правити за снігозбиралні щити, зберігаючи насадження від морозів.

ogorderplet5

Низенький тин з верболозу в колоніальному стилі

Сплести власноруч огорожу для клумби можна, для цього обирають гнучкий верболіз потрібного діаметру. Лозу зрізають ранньою весною, коли починають рухатися соки, тоді кора знімається легше. Аби тин не був подібним до розхристаного гнізда, лози підрізають до рівної довжини, відокремлюючи тонкі кінчики.

ogorderplet6

Акуратні клумби-кошики. Товстий вербовий тин чудово поєднується з пісочного кольору рінням

Периметром квітника через кожні 30-40 см забивають міцні загострені кілки та навколо них заплітають лозу. Зробивши декілька рядів, пристукують киянкою, щоб ущільнити. Кінці лозин прибивають до кілків дрібними цвяхами або скобами для меблів.