Дерев’яні та плетені огорожі для клумб та квітників / Коло хати
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Дерев’яні та плетені огорожі для клумб та квітників


ogorderplet0.jpg (101.47 Kb)

Огорожі з деревини для природних квітників

Головною цінністю деревини є максимальна наближеність до природи. Привабливі огорожі для клумб, виготовлені з дерева, використовують для створення сільського стилю, їх природно поєднувати з камінням, лавами, гойдалками, садовими фігурами. Рекомендують додавати деревину у якості матеріалу для огорож, оскільки ї нескладно обробити звичайним комплектом інструментів, екологічна у використанні та легко утилізується по завершенні терміну придатності, не нагрівається (це виключає опіки на листі, яке торкається огорожі), дерево може слугувати опорою для в’юнких рослин.

ogorderplet1.jpg (121.79 Kb)

Зелене та бордове забарвлення рослин підкреслене некорованими колодами. Багатоярусна споруда з акуратних дошок.

Суттєвим недоліком деревини є недовговічність, адже вона гниє у ґрунті та приваблює комах, які живляться деревиною. Щоб позбавитися цієї проблеми дерев’яні елементи перед встановленням огорожі для квітників та клумб обробляють антисептичною рідиною або знизу захищають шматком руберойду. При спорудженні квітників дерево використовують у вигляді дошок, вагонки, штахетів, бруса, великих та мали колод, обапола, поперечних зрізів.

ogorderplet2.jpg (111.76 Kb)

Високий квітник з дерев’яних шпал. Добротний виріб з брусу

Велика різноманітність цих матеріалів дає можливість досягнути найрізноманітніших ефектів. Наприклад, огородження клумб та квітників дошками однакового розміру диктує чітку геометрію та створює регулярний тип для загальний вигляд саду. Обапіл та зрізи навпаки, виключають строгу симетрію. Це не матеріал для майстра-перфекціоніста, адже кожний елемент має власну форму. Огорожа з бруса для квітників додає конструкції поважності, а мережевий штахетник – літньої легковажності.

ogorderplet3.jpg (117.25 Kb)

Колодки в стилі «венге» навколо клумби та по боках стежинок. Дошки різної висоти виглядають цікавіше

Встановлення огорожі з дерева, наприклад, з колодок власноруч, передбачає деяку послідовність дій. Обирають потрібної товщини колоди та розпилюють їх на колодки, не забуваючи, що по двадцять сантиметрів довжини піде в ґрунт. Відчищають колодки від кори та просочують антисептиком. По периметру квітника виймають ґрунт глибиною у 20 см. Щільно встановлюють готові колодки, вирівнюючи висоту за допомогою натягненої мотузки. Канавку з колодками засипають ґрунтом та трамбують.

ogorderplet4.jpg (69.93 Kb)

На фоні такого паркану міцний брус стає майже непомітним

Плетені огорожі для казкового дачного сюжету

Різновидом дерев’яних огорож є плетені невеличкі тини, які перетворюють сад у місце дії французьких старих казок з їх пасторальним духом. Огорожі для клумб та квітників з гілок та лози чудово тримають пагони декоративних рослин у межах квітника. В зимній період вони можуть правити за снігозбиралні щити, зберігаючи насадження від морозів.

ogorderplet5.jpg (86.78 Kb)

Низенький тин з верболозу в колоніальному стилі

Сплести власноруч огорожу для клумби можна, для цього обирають гнучкий верболіз потрібного діаметру. Лозу зрізають ранньою весною, коли починають рухатися соки, тоді кора знімається легше. Аби тин не був подібним до розхристаного гнізда, лози підрізають до рівної довжини, відокремлюючи тонкі кінчики.

ogorderplet6.jpg (143.33 Kb)

Акуратні клумби-кошики. Товстий вербовий тин чудово поєднується з пісочного кольору рінням

Периметром квітника через кожні 30-40 см забивають міцні загострені кілки та навколо них заплітають лозу. Зробивши декілька рядів, пристукують киянкою, щоб ущільнити. Кінці лозин прибивають до кілків дрібними цвяхами або скобами для меблів.Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Офіс у мансарді. 25 прикладів ...

30 Jun 2021 ,orest
У вас вийде облаштувати робоче місце у мансар...

Пеноблок для строительства: ос...

30 Jun 2021 ,fersht
Строительство — это очень длительный, сложный...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up