Проста коптильня своїми руками

By: Євген

kopto_0

Професійну коптильню з цегли зробити не так просто і не так дешево. Але є й ощадливі та зовсім прості варіанти.

. . . . . . . .

Наприклад, одна з таких простих конструкцій в своєму складі може мати топкову камеру у вигляді пічки-буржуйки, яка вже віджила своє, або просто металевих листів, аби було забезпечено виведення диму у димар; металеву або бетонну трубу два з половиною метри завтовшки та сто міліметрів в діаметрі для димового каналу, та халабуду з фанери або дошок зі скатним дашком та отвором, яка буде коптильною камерою.

kopto_1

Всю цю конструкцію не складно розташувати на похилій ділянці, використовуючи підставки з цегли або каменів – ось і готова недорога коптильня.

Головне в таких будівлях – забезпечення тяги, тому місце, де дим виходить, має бути значно вище місця згоряння. Крім того, і димовий канал має бути таким, що підіймається.

Але можна ще простішу коптильню, для цього потрібна стара діжка з об’ємом сто і більше літрів.

Досить вирізати дно у діжки та встановити її на невеличкий фундамент з цегли та каменів, який і буде являтися топковою камерою. Декілька прутів, на які будуть навішуватися продукти просто кладуться зверху діжки, а самі продукти можна підвішувати на них на металевих гачках з дроту.

kopto_2

В середній частині треба підвісити піддон для жиру таким чином, щоб він не перекривав тягу. Це – конструкція для гарячого копчення.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

Для коптильні холодного копчення треба по-перше, зробити за допомогою цегли більш високою камеру горіння, а по-друге, встановити на діжку – другу діжку.

З’єднати обидві діжки можна металевим обручом, який стягнути болтами. В цьому випадку тяга підсилиться, тому між діжками встановлюють фільтр для сажі з устанавливают фильтр для сажи з нещільної мішковини.

Якщо у вашій хаті немає навіть пари діжок та труби, можна зробити коптильню ще простіше – майже з нічого.

kopto_3

. . . . . . . . . .

Нічого – це може бути старий корпус від пральної машини чи холодильника, або іще щось, з чого можна зробити коптильну камеру. Можна сколотити зі старих меблів хатку – треба всього чотири щити. Продукти вішають на прути, які кладуть нагорі цієї буди.

Топкову камеру та канал просто викопують у землі, накривають у гарячій частині металевими листами, а де дим холоніше – фанерою або шифером. Повітря поступає з протилежного боку каналу. Щоб земля не обсипалася, стінки можна обкласти цеглою або каменем, але це – не принципово.

kopto_4

Листи присипають землею, щоб не втрачати потужність потоку диму. В кінці на канал встановлюють цю хатку (камеру копчення) та теж присипають землею. Таку коптильню – точно кожен може зробити.