Керамограніт на підлозі

By: Євген

keramogranit0

Міцні, тривкі, привабливі, керамогранітні плити використовують переважно для оздоблення підлог, сходів та тротуарів. Укладають керамограніт майже так само, як і керамічну плитку – на клей, підготувавши міцну рівну основу. Тільки у випадку якісних підготовчих робіт підлога з керамограніту може бути рівною та красивою. При нерівній основі досягнути якісного укладання плит можна лише за умови значної перевитрати клею, та й то не завжди. Основа має бути рівною, міцною та прогрунтованою.

Для початку або виконують новий цементно-піщаний стягель, або шпаклюють та ґрунтують стару. Далі – перевіряють рівність за допомогою правила чи металевого кутка. Не дозволяються зазори більші за два міліметри. Невеликі нерівності вирівнюють через сім діб рідким розчином цементу та піску (1:2) та довгим правилом

На останньому підготовчому етапі звільнюють поверхню від пилу та ґрунтують. Стягель перед ґрунтуванням сохне чотири тижні. Ґрунтовка зменшує всмоктуваність цементно-бетонної плити. Цей запобіжний захід проти відбирання води з клею збільшує зчеплення керамограніту з основою.

keramogranit1

Керамогранітні плити купляють з запасом у 10%, оскільки частина з них зіпсується або буде забракована.

Перед самими укладанням на клей плити розкладають на підлозі, визначаючи оптимальне положення в кімнаті, та місця різання.

Укладання починають, зазвичай, від дверей, там де встановлюються лише цілі плитки. Під меблями та у схованих кутках можна ставити й обріз.

У довгому вузькому приміщенні обрізи роблять однакового розміру та вздовж довгих стін, щоб зберегти симетрію.

keramogranit2

Всі розрахунки ведуть з урахуванням ширини шва між плитами. Для керамограніту часто використовують шов у один міліметр – мінімальний, щоб менше вирізнявся на фоні плитки.

Наприклад, сіра плита потребує білого затирання для вузьких швів, тоді вони зіллються з плиткою.

Вкладання починається від стартової лінії, що наносять на підлозі паралельно довгій стіні на відстані двох-чотирьох рядів плит.

По цій лінії до підлоги прикріпляють на шурупах правило. Це – профіль, на який і будуть спиратися плиты керамограніту стартового ряду.

Клей для плит наносять зубчастим шпателем на основу площею у дві-чотири плитки. Висота зубів – 8-10 мм. Шпатель тримають з однаковим нахилом та сильно не натискають, щоб не стягнути клей з основи.

Плиту вдавлюють в клей, постукують киянкою, щоб рівномірно розподілити клей. Сусідні плити тримаються на зазорі за допомогою хрестиків а горизонтальність перевіряється рівнем або довгим правилом. Для виправлення нерівностей плиту треба піднімати та додавати клею.

Зазвичай викладають одразу дві плити керамограніту. Вздовж правила викладають стартовий, а ще один поряд. Після цього направний профіль демонтують та ряди викладають у зручному порядку.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

В процесі укладання слід ретельно та вчасно чистити керамограніт від клею мокрою губкою, та шви – шпателем. Потім шви буде важко чистити.

Ріжуть керамограніт болгаркою з алмазним диском. Краї, на яких проявляться вибоїни, потім вкривають плінтусом. Але стандартний метод – плиткоріз.

По краях біля стін залишають зазор у сантиметр, який заповнюють силіконовим герметиком та закривають плінтусом.

Ходити по плитах можна не раніше ніж через чотири години, а шви затирають рівно через добу після укладання.

Кольоровий склад затирки втирають у шви гумовим шпателем. Залишки розчину змивають з плит та поверхні губкою.