Керамограніт на підлозі / Облаштування
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Керамограніт на підлозі


keramogranit0.jpg (87.28 Kb)

Міцні, тривкі, привабливі, керамогранітні плити використовують переважно для оздоблення підлог, сходів та тротуарів. Укладають керамограніт майже так само, як і керамічну плитку – на клей, підготувавши міцну рівну основу. Тільки у випадку якісних підготовчих робіт підлога з керамограніту може бути рівною та красивою. При нерівній основі досягнути якісного укладання плит можна лише за умови значної перевитрати клею, та й то не завжди. Основа має бути рівною, міцною та прогрунтованою.

Для початку або виконують новий цементно-піщаний стягель, або шпаклюють та ґрунтують стару. Далі – перевіряють рівність за допомогою правила чи металевого кутка. Не дозволяються зазори більші за два міліметри. Невеликі нерівності вирівнюють через сім діб рідким розчином цементу та піску (1:2) та довгим правилом

На останньому підготовчому етапі звільнюють поверхню від пилу та ґрунтують. Стягель перед ґрунтуванням сохне чотири тижні. Ґрунтовка зменшує всмоктуваність цементно-бетонної плити. Цей запобіжний захід проти відбирання води з клею збільшує зчеплення керамограніту з основою.

keramogranit1.jpg (56.94 Kb)

Керамогранітні плити купляють з запасом у 10%, оскільки частина з них зіпсується або буде забракована.

Перед самими укладанням на клей плити розкладають на підлозі, визначаючи оптимальне положення в кімнаті, та місця різання.

Укладання починають, зазвичай, від дверей, там де встановлюються лише цілі плитки. Під меблями та у схованих кутках можна ставити й обріз.

У довгому вузькому приміщенні обрізи роблять однакового розміру та вздовж довгих стін, щоб зберегти симетрію.

keramogranit2.jpg (79.97 Kb)

Всі розрахунки ведуть з урахуванням ширини шва між плитами. Для керамограніту часто використовують шов у один міліметр – мінімальний, щоб менше вирізнявся на фоні плитки.

Наприклад, сіра плита потребує білого затирання для вузьких швів, тоді вони зіллються з плиткою.

Вкладання починається від стартової лінії, що наносять на підлозі паралельно довгій стіні на відстані двох-чотирьох рядів плит.

По цій лінії до підлоги прикріпляють на шурупах правило. Це - профіль, на який і будуть спиратися плиты керамограніту стартового ряду.

Клей для плит наносять зубчастим шпателем на основу площею у дві-чотири плитки. Висота зубів – 8-10 мм. Шпатель тримають з однаковим нахилом та сильно не натискають, щоб не стягнути клей з основи.

Плиту вдавлюють в клей, постукують киянкою, щоб рівномірно розподілити клей. Сусідні плити тримаються на зазорі за допомогою хрестиків а горизонтальність перевіряється рівнем або довгим правилом. Для виправлення нерівностей плиту треба піднімати та додавати клею.

Зазвичай викладають одразу дві плити керамограніту. Вздовж правила викладають стартовий, а ще один поряд. Після цього направний профіль демонтують та ряди викладають у зручному порядку.

Цікаве відео на нашому каналі: Фігурки з фанери для саду

В процесі укладання слід ретельно та вчасно чистити керамограніт від клею мокрою губкою, та шви – шпателем. Потім шви буде важко чистити.

Ріжуть керамограніт болгаркою з алмазним диском. Краї, на яких проявляться вибоїни, потім вкривають плінтусом. Але стандартний метод – плиткоріз.

По краях біля стін залишають зазор у сантиметр, який заповнюють силіконовим герметиком та закривають плінтусом.

Ходити по плитах можна не раніше ніж через чотири години, а шви затирають рівно через добу після укладання.

Кольоровий склад затирки втирають у шви гумовим шпателем. Залишки розчину змивають з плит та поверхні губкою.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 
Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Дизайн великої кухні в світлих...

11 Nov 2022 ,fersht
Всім власникам великого кухонного простору п...

Камін в інтер'єрі. 100 ідей

11 Nov 2022 ,fersht
Камін в інтер’єрі будинку завжди викликав ві...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

11 Nov 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Простір під сходами - функціон...

11 Nov 2022 ,fersht
Правильно використаний простір під сходами д...

Маленькі кухні - дизайн

11 Nov 2022 ,fersht
За допомогою нашої статті ви знайдете ідеаль...

Смарт кухні. Ідеї дизайну

11 Nov 2022 ,fersht
У цій статті ви знайдете ідеї для смарт кухн...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up