Сервірувальний столик для саду на коліщатках

By: Євген

stolik_v_sadu

Коли раптово збираються влаштовувати барбекю або шашлик у заміському будиночку, нерідко приходиться це робити в умовах походу або освоєння нових земель. Досить часто розміри саду не дають можливості розташувати там повноцінний майданчик для барбекю.

Але можна зробити оригінальний столик на коліщатках, який дозволить знизити рівень труднощів до мінімального.

Щоб збудувати цю конструкцію сервірувального столика знадобляться листи фанери, коліщатка для візка, деталі кріплення (металевий мебельний куток, шурупи), шмерґелевий папір. Товщина фанери має бути не менш ніж 10 – 15 мм. Це – основний матеріал, тому її висока якість – запорука зовнішнього вигляд, але це визначає і вартість кінцевого продукту. Обираючи колеса, слід брати до уваги, що сервірувальний столик на коліщатках буде експлуатуватися у так званих позашляхових умовах, на природі, тобто просто на ґрунтах. В таких умовах роботи незручними та неефективними будуть колеса малого діаметру, тому зупинитись треба на рушіях з діаметром не менш за десять сантиметрів.

Тут немає потреби встановлювати всі чотири поворотних колеса. Пересувний столик для саду може включати лише пару звичайних коліс спереду та пару поворотних позаду. А стійкість столику може забезпечити навіть одне колесо обладнане стопорним гальмом.

Щоб розпиляти у розмір листи фанери та скласти сервірувальний столик на коліщатках слід мати набір інструментів. Це – електричний лобзак, дриль, корончасті свердла, рашпіль, закрутка.

Щоб розпиляти фанеру та закручувати шурупи можна обійтись звичайним лобзаком та закруткою, тоді ця робота буде дуже важкою. Тому наполегливо рекомендуємо розшукати десь електричний лобзак та акумуляторний шуруповерт.

Щоб вирізати деталі, які потрібні для складання столика досить половини стандартного листа фанери, який зазвичай має розміри 1525х1525 мм. На цьому малюнку дається приблизна схема розпилу, та розміри кожної деталі столика.

stolik_kolis1

Отвори-держаки у верхній зоні боковин ріжуть за допомогою дрилю корончастими сверлами, а потім доводять рашпілем.

Коли заготовки будуть вирізані, їх також треба довести до чистоти шмерґелевим папером, вкрити лаком та пофарбувати. Якщо використовувати ламіновану фанеру, то малярні операції можна виключити зі списку.

Цікаве відео: Фігурки з фанери для саду

Уважно слід віднестись і до маркування пристроїв.

Деталі між собою скріпляють металевими мебельними кутками та шурупами-саморізами.

Поворотні колеса слід встановлювати таким чином, щоб боковини, що звисають, не чіплялись при повороті. Фіксатор-гальмо має трішки визирати з-під нижньої полички садового столика, тоді на нього буде зручно натискати ногою.

stolik_kolis2

Щоб легше було робити цю конструкцію можна вирізати отвори-держаки круглої форми або взагалі поставити ручки від дверей замість них.