Дещо про каміни / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Дещо про каміни


kamin0.jpg (64.23 Kb)

Якщо вас не цікавить декоративний вигляд каміна, а хвилює лише практичні його можливості, то обирайте нйпростіший варіант. Віддача тепла від нього – не гірша, вартість його набагато менша, а головне – його простіше зробити власноруч.

kamin10.jpg (77.95 Kb). . . .

Такий проект каміну не важко знайти у мережі, або придбати у проектувальників за досить помірну ціну. Звичайний кутовий або прямий камін також має притаманні йому переваги.

Це - чудові властивості в сенсі теплотехнічних показників, несуттєва вага та відсутність контакту з внутрішньою стіною, що має сприяти прискореному прогріванню приміщення. Прямий димохід дає можливість для створення якісної тяги для горіння не лише дров, а також брикетів, навіть, сирих. Міцна конструкція. Відносно невелика вартість проекту та матеріалів.

kamin20.jpg (65.7 Kb)

Такі конструкції звичайних камінів вважаються найкращими серед виконаних власноруч для дачі.

kamin30.jpg (62.7 Kb)

В варіанті англійського каміну потрібен точний розрахунок та правильна кладка цегли у ряди. Слід одразу перевіряти якість цегли та цементного розчину, оскільки важливим показником вважається міцність шва.

Обрання матеріалів

Для формування центрального каркасу каміна слід мати зо триста штук керамічної (М175-200) цегли, півтори сотні вогнетривкого (ШБ №8) шамоту, десь сто літрів пісочно-глиняного розчину, та сорок-п’ятдесят літрів шамотного розчину.

kamin40.jpg (56.2 Kb)

Цегла передусім має бути конкретної форми та міцності. Обирати слід червону без відколів та тріщин повнотілу цеглу, рівну та гладку на дотик.

Хоча без шамота нагрівання каміну пришвидшується, але збільшується створення тріщин. Тобто, з використанням вогнетривів надійність каміну (як і пічки) – підвищується.

kamin50.jpg (.59 Kb)

Розчин для зв’язування

Якісний розчин для зв’язування власноруч замішати не так просто. Для цього готують суміш з піску та розім’ятої глини у пропорції 1:2. Пісок має бути добре промитим. Глину слід вимочити, після чого воду злити. Зверху шару глини накладають шар не дуже вологого піску. Перемішують карбуючими рухами згори донизу до отримання однорідної суміші.

kamin60.jpg (60.33 Kb)

Отриманий розчин перевіряють на якість самостійно. Беруть розчин в руки та формують млинець, пришльопують його на металевий лист та відправляють сушити до висихання при температурі п’ятдесят-шістдесят градусів.

kamin70.jpg (62.96 Kb)

Далі перевіряють на міцність. Якщо є тріщини – додають піску. Тріщин немає, а диск кришиться – додають глини. Якщо млинець міцний та добре приклеївся до металу – пропорції витримані правильно

.

Будування стінки каміну

З самого початку слід зробити гідроізоляцію. Потім на ній облаштовують плиту з бетону або бутовий фундамент, весь час перевіряючи горизонтальність ватерпасом. Кладку цегли першого ряду здійснюють без розчину, але з урахуванням відстані на шар розчину. Далі, використовуючи вертикальний висок, по центру домової труби викладають ряд та розмічають другий ряд цегли.

Цеглини витримують у воді 20-30 хвилин перед подальшою кладкою на розчин,. Товщина шва має дорівнювати 8 мм, а для вогнетриву – 5 мм. Якщо необхідно, розмір цеглин змінюють болгаркою, або молотком.

Викладаючи 3-й або 4-й ряд облаштовують колосникову чавунну решітку. Зони розташування шиберів на димарі та дверцята в ніші з попелом виконують замазуючи шви з азбестом у вигляді шнура.

Укладаючи цеглу, не слід поспішати. Треба весь час перевіряти рівність, вертикальність та горизонтальність конструкції, якість укладання. Взагалі на укладання цегли має піти п’ять-шість днів.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Фасад будинку. 70 ідеї

26 Sep 2022 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

26 Sep 2022 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

26 Sep 2022 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

26 Sep 2022 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Casino Zeus про украинские онл...

26 Sep 2022 ,fersht
Эксперт в области азартных игр Алексей Иванов...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up