Дещо про каміни

By: Євген

kamin0

Якщо вас не цікавить декоративний вигляд каміна, а хвилює лише практичні його можливості, то обирайте нйпростіший варіант. Віддача тепла від нього – не гірша, вартість його набагато менша, а головне – його простіше зробити власноруч.

kamin10

. . . .

Такий проект каміну не важко знайти у мережі, або придбати у проектувальників за досить помірну ціну. Звичайний кутовий або прямий камін також має притаманні йому переваги.

Це – чудові властивості в сенсі теплотехнічних показників, несуттєва вага та відсутність контакту з внутрішньою стіною, що має сприяти прискореному прогріванню приміщення. Прямий димохід дає можливість для створення якісної тяги для горіння не лише дров, а також брикетів, навіть, сирих. Міцна конструкція. Відносно невелика вартість проекту та матеріалів.

kamin20

Такі конструкції звичайних камінів вважаються найкращими серед виконаних власноруч для дачі.

kamin30

В варіанті англійського каміну потрібен точний розрахунок та правильна кладка цегли у ряди. Слід одразу перевіряти якість цегли та цементного розчину, оскільки важливим показником вважається міцність шва.

Обрання матеріалів

Для формування центрального каркасу каміна слід мати зо триста штук керамічної (М175-200) цегли, півтори сотні вогнетривкого (ШБ №8) шамоту, десь сто літрів пісочно-глиняного розчину, та сорок-п’ятдесят літрів шамотного розчину.

kamin40

Цегла передусім має бути конкретної форми та міцності. Обирати слід червону без відколів та тріщин повнотілу цеглу, рівну та гладку на дотик.

Хоча без шамота нагрівання каміну пришвидшується, але збільшується створення тріщин. Тобто, з використанням вогнетривів надійність каміну (як і пічки) – підвищується.

kamin50

Розчин для зв’язування

Якісний розчин для зв’язування власноруч замішати не так просто. Для цього готують суміш з піску та розім’ятої глини у пропорції 1:2. Пісок має бути добре промитим. Глину слід вимочити, після чого воду злити. Зверху шару глини накладають шар не дуже вологого піску. Перемішують карбуючими рухами згори донизу до отримання однорідної суміші.

kamin60

Отриманий розчин перевіряють на якість самостійно. Беруть розчин в руки та формують млинець, пришльопують його на металевий лист та відправляють сушити до висихання при температурі п’ятдесят-шістдесят градусів.

kamin70

Далі перевіряють на міцність. Якщо є тріщини – додають піску. Тріщин немає, а диск кришиться – додають глини. Якщо млинець міцний та добре приклеївся до металу – пропорції витримані правильно

.

Будування стінки каміну

З самого початку слід зробити гідроізоляцію. Потім на ній облаштовують плиту з бетону або бутовий фундамент, весь час перевіряючи горизонтальність ватерпасом. Кладку цегли першого ряду здійснюють без розчину, але з урахуванням відстані на шар розчину. Далі, використовуючи вертикальний висок, по центру домової труби викладають ряд та розмічають другий ряд цегли.

Цеглини витримують у воді 20-30 хвилин перед подальшою кладкою на розчин,. Товщина шва має дорівнювати 8 мм, а для вогнетриву – 5 мм. Якщо необхідно, розмір цеглин змінюють болгаркою, або молотком.

Викладаючи 3-й або 4-й ряд облаштовують колосникову чавунну решітку. Зони розташування шиберів на димарі та дверцята в ніші з попелом виконують замазуючи шви з азбестом у вигляді шнура.

Укладаючи цеглу, не слід поспішати. Треба весь час перевіряти рівність, вертикальність та горизонтальність конструкції, якість укладання. Взагалі на укладання цегли має піти п’ять-шість днів.