Як вирощувати та доглядати за яскравою квіткою целозія

By: fersht

Целозія – яскрава окраса вашої клумби: як вирощувати і доглядати

Целозія – це квітка, яка здатна стати примою будь-якого квітника. Її екзотичні, наче з полум’я зіткані, суцвіття додають яскравості та неповторності вашій ділянці. Для тих, хто мріє про унікальну квітку на своїй клумбі, вирощування целозії стане чудовим вибором. Вона підходить для створення як садових композицій, так і сухих букетів.

Особливості походження та посадки

Целозія родом з теплих районів Африки, Азії та Америки. Її назва походить від грецького слова “kelos”, що означає “полум’яний”. І це цілком виправдано, адже кольори її квітів дійсно вражають. У нашій місцевості целозія вирощується як однорічник, адже вона погано переносить холоди. Найкращим варіантом буде вирощування через розсаду.

Для посадки обирайте сонячні, захищені від вітрів ділянки з пухким ґрунтом. Якщо ваш ґрунт важкий, додайте трохи піску та перегною перед посадкою.

Процес вирощування з насіння

Висівання насіння проводять на межі березня-квітня. Особливість цієї процедури полягає в тому, що насіння не потрібно заглиблювати в землю – просто розсипте їх по поверхні, обережно зволожте водою і накрийте плівкою або склом. Перші сходи вже з’являться за тиждень.

Після сходження розсаду потрібно тримати на світлому підвіконні, віддаляючи від прямих сонячних променів. Коли з’являться перші 2–3 листочки, займіться пікіруванням у окремі горщики.

Догляд за целозією

Висаджувати розсаду в ґрунт слід після завершення загрози заморозків, адже юні целозії дуже чутливі до холоду. Полив слід здійснювати вранці в сонячні дні, уникаючи переволоження, яке може сприяти розвитку хвороби “чорна ніжка”. У разі її появи, розпуште землю і обробіть поверхню трошки попелом.

У клумбах поливайте целозію переважно в спекотні дні. Пам’ятайте про щомісячне підживлення. Щоб подовжити період цвітіння, регулярно відрізайте сухі суцвіття.

Популярні сорти та їх застосування

Особливо популярна целозія гребінчаста з великими, пласкими оксамитовими суцвіттями. Вона зацвітає з червня і радує око до жовтня. Ще одним плюсом цього сорту є його універсальність: ви можете компонувати його в клумбах з простішими квітами, висаджувати групами або використовувати в декоративних композиціях з багаторічними кущами та камінням.

Також целозію можна вирощувати в контейнерах та горщиках на балконах чи терасах, а з правильно висушених суцвіть створювати чудові флористичні композиції, які збережуть свою красу на довший час.