Зручності на дворі / Коло хати
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Зручності на дворі


tualet.jpg (122. Kb)

Одна з перших проблем, які з’являються у житті садовода-городника це облаштування зручного та гігієнічного туалету. Але тут є декілька специфічних вимог.

По-перше, споруджувати туалет можна не ближче 25 м від криниці та нижче його похилу, якщо такий є на ділянці. По-друге при обранні конструкції туалету слід враховувати рівень залягання ґрунтових вод на ділянці та його сезонні коливання. Після осінніх або весняних дощів для цього викопують яму-шурф за міряють відстань від дзеркала води до поверхні ґрунту. Якщо вона менше двох метрів то туалет зі звичайною вигрібною ямою або вигребом, що очищується періодично, тут робити не можна. При спорудженні туалету слід виключити можливість попадання атмосферних опадів у вигріб, для чого звиси покрівля мають бути широкими.

Стінки та дно ями мають не пропускати воду, незалежно від матеріалу, з якого вони споруджені. Досягнути цього можна, якщо викласти їх з цегли або залити бетоном, потім тинькувати цементно-піщаним розчином в співвідношенні 1:2 та залізнити. Навколо стінок та дна вигребу слід облаштувати глиняний замок завтовшки у 200-250 мм з жирної, добре втрамбованої глини. Дно мусить мати ухил у бік люка, з якого видаляють нечистоти. Над вигребом кладуть балки перекриття, на які і встановлюється каркасний або складаний щитовий туалет. Відкриту частину перекриття зашивають дошками, залишаючи місце для люка зі щільно прилаштованою кришкою, та вкривають руберойдом не менш ніж у два шари, або покрівельним залізом. Після завершення всіх робіт навколо вигребу та туалету облаштовують вимощення та водовідвідні канавки.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Туалет з вигрібною ямою має просту конструкцію, він служить довго та є зручним у експлуатації, перш за все завдячуючи тому, що очищати його можна раз на рік, максимум – два. Але, жорсткі обмеження стосовно рівня залягання ґрунтових вод не дозволяють зводити подібну конструкцію де завгодно. У цьому відношенні більш універсальним та безпечним для оточуючого середовище є туалет сухого типу – пудр-клозет.

Так зветься туалет з відносно невеликою виносною ємністю (цеберко, баддя), в якій фекалії засипають тирсою, торф’яним дрібняком, золою або сумішшю землі та сухого піску. Така засипка не тільки виключає можливість розповсюдження неприємних запахів, але й забезпечує виконання нормативних вимог. Виносну ємність періодично спорожнюють, перекладаючи фекалії у компостну яму, де за сезон-два вони переробляються у високоякісні органічні добрива.

Розміри туалету сухого типу в плані – не менш 0,9х1,4 м, висота – 2,0-2,1 м в місці розташування стільчака. Дах зазвичай роблять односхилим. У приміщенні пудр-клозету слід передбачити місце для коробу з засипкою (тирса, торф, зола) та рукомийника.

Простіше за все спорудити каркасний або складаний щитовий туалет на щільному непучинистому ґрунті. Для забезпечення стійкості легкої конструкції, стояки каркасу бажано заглибити в землю на 60-70 см. Для захисту від гниття нижню їх частину обробляють бітумною мастикою або обпалюють у вогні. Особливо ретельно слід обробити фрагменти стоіків, що виступають над землею на 25 см.

Після встановлення стояків виконують верхню та нижню пов’язі каркасу, які слугуватимуть опорою для настилу підлоги та решетування покрівлі. Покрівлю влаштовують на суцільному решетуванні. Для цього можна використовувати практично будь-які покрівельні матеріали: залізо, шифер, руберойд. Бічні стінки туалету обшивають щільно припасованими дошками. В задній стінці слід передбачити два прямокутних отвори: верхній вентиляційний (200х250мм), який затягають дрібною сіткою, та нижній – люк (400х400 мм) з дверцятами для видалення ємності з фекаліями.

Всередині туалету крім стільчака з кришкою розміщують короб для засипки та рукомийник з раковиною та цеберком. Двері також роблять з дошок 20-25 мм завтовшки, які збивають у щит за допомогою двох поперечних накладок та укосини.

tualet1.jpg (85.77 Kb)

Туалет з вигребом: 1 – вентиляційний отвір, 2 0 вентиляційний стояк, 3 – стільчак, 4 – кришка вигребу, 5 – водовідвідна канавка, 6 – глиняний замок

Туалет сухого типу: 1 – вентиляційний отвір, 2 – люк вивантаження ємності, 3 – стільчак, 4 – короб для засипки, 5 – рукомийник, 6 - ємністьДизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

16 Mar 2020 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

01 Mar 2021 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Тераса, прибудована до будинку...

06 May 2021 ,orest
Тераса - місце де захочете побачитись з друзя...

Як зробити світильники для вла...

05 May 2021 ,orest
Світлий сад чи подвір'я мрія кожної господині...

Шпалери для спальні, 50+ ідей ...

05 May 2021 ,orest
Від біло шовкових до великих яскравих фото шп...

Біла кухня в світлих тонах 50 ...

30 Apr 2021 ,orest
Світлі кухні завжди в моді, показуємо на фото...

Вы решили купить дом: что даль...

29 Apr 2021 ,fersht
Покупка дома — это серьезный шаг. Чтобы в буд...

Як зробити дерев’яні сходи в б...

28 Apr 2021 ,orest
Дерев'яні сходи в будинку показуємо як зробит...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up