Фундамент для будь-якого ґрунту – шведська плита / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Фундамент для будь-якого ґрунту – шведська плита


szvedfund0.jpg (82.47 Kb)

Шведська плита – це нове слово у влаштуванні фундаментів. Крім традиційних фундаментів – стрічкового, пальового, стовпчастого та плитного, ринок Європи був швидко завойований новим надійним та ефективним різновидом фундаменту, який використовують для малоповерхових будівель та споруд – шведською плитою.

Нині вже більш ніж 80% малоповерхових будинків та котеджів Північної Європи зводять за технологією «шведської плити», яка вмістила в собі конструкцію монолітної утепленої фундаментної плити, в яку вмонтована мережа комунікацій та система водяного підігрівання (Малюнок 1).

szvedfund1.jpg (133.72 Kb)

Є ряд переваг шведської плити від традиційних систем, того ж стрічкового фундаменту.

Теплоізоляційний шар завтовшки не менш ніж 200 мм в сані надійно захистити від втрат тепла, а це значить, тобто і витрати на опалення будинку будуть меншими. Важливо, що ґрунт під утепленою плитою не промерзає, тобто, зникають проблеми притаманні здимистим ґрунтам. Укладання такого фундаменту дозволяє майже повністю відмовитись від використання важкої техніки, що також знизить витрати, на цей раз на монтажні роботи.

Важливою перевагою цієї конструкції є комплексний підхід – зведення в мінімальний термін утепленої основи з вбудованими інженерними системами та готовою рівною поверхнею підлоги для укладання паркету, плитки, ламінату або іншого фінішного покриття.

До незручностей можна віднести відсутність можливості облаштування льоху під підлогою (Малюнок 1). Але подібна технологія майже вдвічі зменшує не лише вартість будівництва, але й скорочує витрати при експлуатуванні підземного простору споруди.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Перший етап будівництва за цією технологією, це земляні роботи, створення неглибокого котловану, габарити якого мають бути трішки більшими за розміри плану майбутнього будинку.

Для цього на будівельному майданчику, який позначають рейками-реперами, знімають верхній шар родючого ґрунту - 25-30 см (Малюнок 2). Після цього яму ще на стільки ж поглиблюють. Таким чином результатом є прямокутний котлован з майже рівним дном та невеличким ухилом у бік його країв (сантиметр на метр).

szvedfund2.jpg (92.19 Kb)

Виймаючи ґрунт з котловану слід передбачити додаткові заглиблення в місцях, де будуть розташовані зовнішні та внутрішні несучі стіни. Така конструкція потрібна для розміщення ребр жорсткості (Малюнок 3).

Цей етап передбачає влаштування піщаної подушки 10-15 см завтовшки, на яку укладають геотекстиль, який пропускає воду, але надійно утримує пісок. Перед тим шар піску ретельно трамбують, а потім зверху укладають дренажну систему з труб діаметром сто десять міліметрів.

Потім вкладають шар ріння, який добряче втрамбовують до одержання щільної та пласкої поверхні. При трамбуванні можна користуватися водою, перед початком процесу. Після трамбування ріння вкривають гідроізоляційною плівкою та пінопластом у два-три шари, один на один. Можна укласти теплоізоляцію й на ґрунт, тоді її товщина досягає двадцять-тридцять сантиметрів, але в місцях ребр жорсткості може бути й десять сантиметрів.

Фінальною стадією першого етапу є облаштування траншеї в якій розташуються інженерні мережі. Вона з’єднає котлован з водопровідними, каналізаційними та комунікаційними колодязями.

По завершенні цього етапу роблять опалубку, щити якої мають виступати над нульовою позначкою на двадцять-тридцять сантиметрів.

Можна використати незнімну опалубку з блоків, що виготовлені з екструдованого пінополістиролу URSA XPS (технологія Аргізол) товщиною у сто міліметрів (Малюнок 4).

szvedfund3.jpg (74.51 Kb)

Потім на теплий пінополістирол вкладають сітчасту арматуру з чарунками 10х10 см. Арматурний прут має діаметр 10-12 мм (Малюнок 5).

Згори укладають труби для улаштування теплих водяних підлог. Труби слід накачати повітрям, щоб їх не зім’яло при укладанні бетону. Укладання арматури та сітки з металевих прутів роблять конструкцію фундаменту більш міцною та стійкою. Після заливання бетону його слід розрівняти.

Одним з завершальних етапів робіт є монтаж теплої підлоги. Поверх арматури монтують систему вигнутих труб, по яких буде циркулювати гаряча вода (теплоносій). Цю систему можна встановлювати як до залиття чорної підлоги, формуючи загальну шведську плиту, так й після улаштування 20-см бетонної плити, яка є основою та гарною опорою для укладання чистої підлоги. Це може бути якесь фінішне покриття – паркет, ламінат, лінолеум, паркетна дошка або інший матеріал.Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

30 Nov 2020 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

30 Dec 2021 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

14 Feb 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Як правильно утеплити свою осе...

11 May 2022 ,konsol
Головне в тепловому комфорті в хаті не стільк...

Укладання керамічної плитки: ц...

11 May 2022 ,konsol
Три методи укладання плитки

Укладання плитки: прямий ряд т...

11 May 2022 ,konsol
Два методи укладання плитки

Укладання плитки: поради та пі...

11 May 2022 ,konsol
Можливо, укладання плитки є найвідповідальніш...

Як правильно обрати гіпсокарто...

11 May 2022 ,konsol
Як правильно обрати гіпсокартон для профілі д...

Шви без тріщин між листами гіп...

11 May 2022 ,konsol
Гіпсокартон багатьох приваблює легкістю монта...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up