Де сховати електропроводку? Кабельні канали / Системи
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Де сховати електропроводку? Кабельні канали


kabkanal0.jpg (74.16 Kb)

Електропроводка зовні чи всередині?

Існує два основних методи сховати електропроводку – всередині стіни або на зовнішньому її боці. Щоб здійснити перший варіант, треба пробивати штроби, гаяти багато часу та сил. Але в результаті проблема естетики інтер’єру може бути вирішена повністю. Такий метод використовують переважно при новому будівництві або при капітальному ремонті.

Кабель-канали вигідно використовувати, коли немає ніякої потреби ховати проводи раз і назавжди. Це досить простий та бюджетний варіант.

Переваги кабель-каналів:

  • зникає неестетичне видовище відкритих проводів, які звисають та плутаються. Кабелі сховані, замість них на підлозі або стіні з’являється кабель-канал як новий декоративний елемент.
  • монтаж дуже простий – короб кабель-каналу кріпиться на стіні, підлозі або стелі, всередину поміщають проводи, а зверху все закривається кришкою. Всі складності та незручності зі штроборізом, будівельним сміттям, пилом та зіпсутим оздобленням зникають.
  • зручність експлуатації такої конструкції полягає в тому, що кришка та корпус кабель-каналу з’єднуються фіксатором, який дає можливість у будь-який момент відчинити та перевірити стан кабелів, можливо прокласти новий, замінити пошкоджений або прибрати непотрібний кабель.
  • дякуючи наявності різноманітних з’єднувальних елементів е можливість нарощувати кабельну трасу у довжину, заводити її за стіну, на стелю або підлогу, якщо виникне необхідність.
  • невелика вартість матеріалів та мала трудомісткість роблять кабель-канал досить доступним методом для схову електропроводки.

Зараз є дуже багато конструкцій кабель-каналів, тож треба знати, які короби використовуються у кожному конкретному випадку.

. . . .

Для чого все ж таки треба встановлювати кабель-канали?

  • вони роблять інтер’єр приміщення акуратнішим та привабливішим.
  • зручно, коли є можливість розібратися, куди і який провід іде та який прилад живить.
  • безпека. Якщо вдома є малі діти або хатні тварини, ховати електропроводку слід обов’язково, щоб огородити іх від ураження електричним струмом. Приклад – невеликий папуга какаду в стані перегризти дзьобом провід Ø 10 мм.
kabkanal1.jpg (.7 Kb)

Кабель-канали виготовляють з алюмінію, сталі, пластику.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Пластикові

Це найбільш популярний різновид кабель-каналів, у нього досить хороші характеристики. Їх виготовляють з ПВХ. Вигідною є властивість якісного матеріалу, що він міняє свою форму при механічному діянні, але легко відновлює її без помітних змін.

Пластик АБС з додатковими присадками перешкоджає розповсюдженню горіння та не виділяє шкідливих випарів при нагріванні. Ці вироби досить міцні. Кольорова гама достатньо багата, наприклад популярними є моделі, розмальовані під деревину.

kabkanal2.jpg (50.41 Kb)

Металеві

Стальні та алюмінієві моделі кабель-каналів відрізняються чудовими протипожежними властивостями. Якісна цинкована сталь має спеціальне покриття, яке не дає розвитися корозії. Металеві кабель-канали мають збільшений термін експлуатації та більшу міцність, у порівняні з пластиковими – вони витримують навіть удари молотком.


Плитка для стежки своїми рукам...

28 Dec 2018 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Шафа-купе у передпокої

27 May 2018 ,konsol
Можна і самому зробити шафу-купе, не відвідую...

Кухонний стелаж

28 May 2018 ,konsol
Якщо всі продуктові припаси, в тому числі і в...

Дизайн спальні. Ідеї

30 Oct 2019 ,fersht
Спальня це особливе місце, де завжди панує с...

Дизайн дитячої кімнати для 2 д...

29 Oct 2019 ,fersht
Дуже часто трапляється так, що дівчинка та х...

Дизайн маленької кухні. 60 іде...

27 Oct 2019 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Душ зі скляними перегородками ...

01 Oct 2019 ,konsol
Душ зі скляними перегородками замість ванної ...

Колоти дрова в колесі

31 May 2019 ,konsol
поліно, перед тим, як розколоти його на фрагм...

Риштовання на козлах

30 May 2019 ,konsol
При здійсненні ремонту у помешканні, будівниц...
up