Де сховати електропроводку? Кабельні канали

By: Євген

kabkanal0

Електропроводка зовні чи всередині?

Існує два основних методи сховати електропроводку – всередині стіни або на зовнішньому її боці. Щоб здійснити перший варіант, треба пробивати штроби, гаяти багато часу та сил. Але в результаті проблема естетики інтер’єру може бути вирішена повністю. Такий метод використовують переважно при новому будівництві або при капітальному ремонті.

Кабель-канали вигідно використовувати, коли немає ніякої потреби ховати проводи раз і назавжди. Це досить простий та бюджетний варіант.

Переваги кабель-каналів:

  • зникає неестетичне видовище відкритих проводів, які звисають та плутаються. Кабелі сховані, замість них на підлозі або стіні з’являється кабель-канал як новий декоративний елемент.

  • монтаж дуже простий – короб кабель-каналу кріпиться на стіні, підлозі або стелі, всередину поміщають проводи, а зверху все закривається кришкою. Всі складності та незручності зі штроборізом, будівельним сміттям, пилом та зіпсутим оздобленням зникають.

  • зручність експлуатації такої конструкції полягає в тому, що кришка та корпус кабель-каналу з’єднуються фіксатором, який дає можливість у будь-який момент відчинити та перевірити стан кабелів, можливо прокласти новий, замінити пошкоджений або прибрати непотрібний кабель.

  • дякуючи наявності різноманітних з’єднувальних елементів е можливість нарощувати кабельну трасу у довжину, заводити її за стіну, на стелю або підлогу, якщо виникне необхідність.

  • невелика вартість матеріалів та мала трудомісткість роблять кабель-канал досить доступним методом для схову електропроводки.

Зараз є дуже багато конструкцій кабель-каналів, тож треба знати, які короби використовуються у кожному конкретному випадку.

. . . .

Для чого все ж таки треба встановлювати кабель-канали?

  • вони роблять інтер’єр приміщення акуратнішим та привабливішим.

  • зручно, коли є можливість розібратися, куди і який провід іде та який прилад живить.

  • безпека. Якщо вдома є малі діти або хатні тварини, ховати електропроводку слід обов’язково, щоб огородити іх від ураження електричним струмом. Приклад – невеликий папуга какаду в стані перегризти дзьобом провід Ø 10 мм.

kabkanal1

Кабель-канали виготовляють з алюмінію, сталі, пластику.

Дивіться відео ідеї меблів з дерев’яних піддонів своїми руками

Пластикові

Це найбільш популярний різновид кабель-каналів, у нього досить хороші характеристики. Їх виготовляють з ПВХ. Вигідною є властивість якісного матеріалу, що він міняє свою форму при механічному діянні, але легко відновлює її без помітних змін.

Пластик АБС з додатковими присадками перешкоджає розповсюдженню горіння та не виділяє шкідливих випарів при нагріванні. Ці вироби досить міцні. Кольорова гама достатньо багата, наприклад популярними є моделі, розмальовані під деревину.

kabkanal2

Металеві

Стальні та алюмінієві моделі кабель-каналів відрізняються чудовими протипожежними властивостями. Якісна цинкована сталь має спеціальне покриття, яке не дає розвитися корозії. Металеві кабель-канали мають збільшений термін експлуатації та більшу міцність, у порівняні з пластиковими – вони витримують навіть удари молотком.