Клінкерні панелі / Конструкції
Будівництво та ремонт своїми руками
E-mail
uimcbiz@gmail.com

Клінкерні панелі


klinker.jpg (150. Kb)

Клінкерні термопанелі, це повноцінний фасадний матеріал, який складається з утеплювача та клінкерної плитки. Шар ефективного утеплювача надійно захищений від механічних ушкоджень та впливу зовнішнього середовища клінкерною плиткою, яка виглядає, як ідеальна цегляна кладка. Таке покриття може прослужити до ста років без ремонтів. Облицювання фасад звичайним клінкером потребує значних трудових та фінансових затрат, при чому роботу цю краще довірити фахівцям. Але обличковувати стіни клінкерними термопанелями можна і власноруч.

Зовні панелі зовсім не відрізняються від звичайної клінкерної кладки. Вони тонше клінкеру, тому облицьовувати ними фасад можна й при вузьких звисах даху. Плити прикріпляють до несучої стіни за допомогою дюбелів та шурупів, зводити стрічковий фундамент тут немає потреби.

При виробництві термопанелей використовують клінкерну плитку товщиною 12-14 мм, яка вмонтована в пінополіуретан 70 мм завтовшки. Для таких панелей не потрібні вентильовані зазори з тильного боку фасаду. Коефіцієнти теплового розширення у клінкеру та пінополіуретану досить низькі, що забезпечує високу інертність та цілісність системи облицювання. З’єднання панелей внапуск забезпечує чітку сітку швів, що запобігає виникненню «мостиків холоду», плісняву та конденсату. Пази та гребні по боках сприяють волого непроникності при косому дощі та щілному з’єднанню елементів.

Дивіться відео ідеї сухого струмка

Панелі прикріпляють на будь-яку основу достатньої міцності - чарункуватий бетон, керамзитобетон, цеглу, потиньковані чи непотиньковані фасади, брус, стіни блочних будинків. У випадку серйозного порушення геометрії фасаду для вирівнювання поверхні можна використати решетування. Завдяки малій вазі панелей (< 17 кг), їх можна використовувати й для реставрації старих фасадів.

Система облицювання термопанелями є самонесучою конструкцією. Панелі випускають кількох типорозмірів – рядові (700х1030х70 мм), добірні (700х500х70 мм) та кутові елементи (240х700х240х70 мм).

klinker1.jpg (64.61 Kb)

1. Перед монтажем панелей на старий фасад слід підправити решетування. 2. До решетування можна прикріпити мінеральні будівельні плити як основу під панелі. 3. Вище цоколя до основи прикріпляють так званий стартовий горизонтальний профіль. 4. Прикріпивши кутовий елемент, від нього монтують інші плити ряду. 5. Прикріпивши декілька плит монтажною піною заповнюють порожнини у стиках. 6. По ребрах крайніх панелей, біля укосів та перемичок клеять ущільнювальну стрічку.

klinker2.jpg (86. Kb)

7. Для щільного прилягання до стартового профілю у плит першого ряду а також у фронтону, болгаркою обрізають нижню кромку пінополіуретану, що виступає. 8. Плитки та клей для кріплення є у комплекті для облицювання. 9. М’який пінополіуретановий профіль забезпечує щільне прилягання плити до віконної рами. 10. В зазори, що виникають при стикуванні плит, вклеюють окремі клінкерні плитки. Шар клею має забезпечити кріплення плитки урівень.

В монтажі клінкерних термопанелей на різні основи є деякі особливості. Основним методом монтажу панелей на будь-яку основу є кріплення дюбель-цвяхами (саморізами) по напрямній. Для монтажу знадобляться шуруповерт, болгарка з алмазним диском та монтажна піна. Монтаж панелей можна здійснювати цілий рік, хоча затирання швів потребує плюсової температури, ці роботи можна відкласти до потрібних погодних умов. Якщо нерівність стін по вертикалі не перевищує 30 мм, монтаж панелей ведуть без підконструкцій, в противному випадку слід робити решетування.

Схема з’єднання плит: При стиковці клінкерних плит 4 в основі 5 з пінополіуретану виникають порожнини 1, які треба заповнити крізь шов 6 монтажною піною. Крізь шпарини 3 надлишки піни виходять у порожнини, що створюються на стиках 3 ребр плит

klinker3.jpg (77.86 Kb)


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте SuperDim.info! Become a Patron!Дизайн маленької кухні. 60 іде...

03 Jun 2022 ,fersht
Навіть маленька кухня може бути затишною, фу...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Тераса. 50 Ідей

19 Sep 2022 ,fersht
Зручна тераса забезпечить вам затишний відпо...

Фасад будинку. 70 ідеї

26 Sep 2022 ,fersht
Фасад будівлі це захист будинку від зовнішні...

Ландшафтний дизайн подвір'я. І...

26 Sep 2022 ,fersht
Побудувавши будинок, гараж, альтанку на діля...

Маленькі будинки. Ідеальний ва...

26 Sep 2022 ,fersht
Маленькі будинки це ідеальний варіант для за...

Дизайн інтер'єру ванної кімнат...

26 Sep 2022 ,fersht
Ванна кімната є найменшим приміщенням в буди...

Плитка для стежки своїми рукам...

26 Sep 2022 ,konsol
У дачників вельми популярними є садові стежк...

Casino Zeus про украинские онл...

26 Sep 2022 ,fersht
Эксперт в области азартных игр Алексей Иванов...
SuperDim.info
Супер дім
Корисні поради, як самому зробити ремонт квартири чи як побудувати будинок своїми руками. Відео, Ідеї, поради, майстер-класи з будівництва та ремонту, огляди будівельних матеріалів і нових технологій.
Важливо
Просимо читачів порталу ознайомитись з умовами користування ресурсом.
Правила сайту
Контакти
Для зв'язку з нами Ви можете скористатися e-mail:
up