Не завжди буває так просто спорудити поряд з будинком повноцінний закритий гараж. У такому випадку для зберігання автомобіля можна встановити легкий навіс, який також може непогано захистити машину від несприятливих атмосферних впливів.
Такі навіси часто споруджують з дерева, це досить прості конструкції та їх легко можна зробити неповторними як за формою, так і за зовнішнім виглядом.
Одномісний навіс з пласким дахом, розташований поряд з будинком. Легка стінка з навітряного боку захищає автомобіль від снігу та дощу.
До того ж спорудження навісу обходиться набагато дешевше капітального цегляного або бетонного гаражу.
Але навіс, як і будь-яка інша дерев’яна конструкція потребує постійного догляду тож, не дивлячись на всі зусилля прослужить значно менше, ніж капітальний гараж. В першу чергу це має відношення до споруд з дешевих порід деревини, як от, наприклад, сосна.
Двомісний навіс з пласким дахом, виготовлений з пиломатеріалів, що просякненні під тиском
Більш стійкими до атмосферних впливів, у тому числі без попереднього просякання – модрина та кедрина. Їх не треба фарбувати або вкривати спеціальними покриттями так часто, як сосну. З часом ці дерева на відкритому повітрі здобувають попелясто-сріблястого відтінку, але міцності своєї не втрачають.
Важливим чинником є конструкція навісу. Треба, щоб дощова вода одразу стікала донизу, та щоб дерево не мало контакту з вологим ґрунтом. Для цього, наприклад, стояки каркасу навісу бажано не вкопувати в землю, а закріпляти на анкерах, які забетоновані у порівняно неглибоких ямках.
Так само і дах має бути зроблений таким чином, щоб дощова вода на ньому не затримувалась. Краще, щоб дах був двосхилим.
Навіс з деревини, з двосхилим дахом, вкритий черепицею
Покрівельний матеріал можна обирати практично будь-який, але краще, щоб він був достатньо легким, наприклад, як гнучка бітумна черепиця.
Але, які б форми та розміри ви не обрали, у будь-якому випадку навіс для автомобіля можна звести власноруч.